ProTone Rusty Cooley Overdrive

Newsy
ProTone Rusty Cooley Overdrive
Pro Tone wprowadza do sprzedaży efekt overdrive sygnowany przez Rusty Cooleya

Ideą przyświecającą budowie tego efektu było stworzenie overdrive'a zachowującego dynamikę i czytelność nawet przy największym nasyceniu gainu. Cały układ jest tutaj analogowy i skonstruowany przy pomocy wyselekcjonowanych, najwyższej jakości elementów. Brzmienie kontrolować można za pomocą potencjometrów VOLUME, TREBLE, BASS i GAIN. Przyjemnym akcentem jest atrakcyjna grafika, jaką pokryto obudowę.

Rusty Cooley (www.myspace.com/rustycooley) jest amerykańskim kompozytorem i wirtuozem gitary. Ten pochodzący z Teksasu muzyk swą przygodę z gitarą rozpoczął w wieku piętnastu lat i już wkrótce osiągnął biegłość wystarczającą do udzielania innym lekcji gry na tym instrumencie. W 2003 roku ukazał się pierwszy solowy album gitarzysty pt. "Rusty Cooley". Wcześniej, bo już w 1997 roku założył grupę Outworld (www.myspace.com/outworld), na której pierwszy album musieliśmy czekać aż do roku 2006.

Pod herbem, widocznym w centralnym miejscu obudowy, umieszczono szarfę z napisem - Made In USA. Jest to deklaracja, którą coraz częściej eksponuje się na amerykańskich produktach po tym, jak przeniesienie produkcji do Chin spowodowało załamanie tamtejszej gospodarki (i niech nasze, polskie firmy wyniosą z tego jakąś naukę).

 

Więcej informacji:
WWW: www.protonepedals.com

 

(K. I.)