Endorserzy Warwicka 2

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Endorserzy Warwicka 2
Przed Wami druga część endorserów firmy Warwick.
Luis Mariutti jest basistą czołowego wokalisty metalowego z Brazylii - André Matosa (www.myspace.com/andrematosfanpage). Urodzony w 1971 roku, Luis słuchał wszelkich gatunków muzycznych, przy czym w okresie dorastania jego głównymi fascynacjami muzycznymi było Black Sabbath oraz Led Zeppelin. Jednakże pragnienie grania zrodziło się dopiero gdy otrzymał od ojca album Queen. A ponieważ był też fanem Steve’a Harrisa, wybór był prosty - gitara basowa. Swój pierwszy występ dał z koncertem Firefox w wieku lat 18’tu. W wyniku fascynacji brzmieniem artystów takich jak Marco Hietala (Nightwish) oraz Jens Becker (Grave Digger) wypróbował basy Warwick. Natychmiast przypadł mu do gustu model Vampyre...

{M4_image 0}

Stefano Mantegazza, znany także jako "STE", jest basistą, drugim wokalistą i założycielem włoskiego zespołu poprockowego Finley (www.myspace.com/finleymusic). Zespół ten całkiem niedawno otrzymał pierwszą nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Best Italian Act 2008. Debiutancki album został wydany w maju 2006 roku i z miejsca osiągnął pierwszą dziesiątkę włoskich list przebojów, a niedługo potem zespół otrzymał złotą i platynową płytę. Mantegazza, urodzony w 1985 roku, wychowywał się w artystycznej rodzinie, gdzie uczył się grać na skrzypcach przed odkryciem gitary basowej. Jak mówi STE, kiedy po raz pierwszy wziął bas Warwicka do ręki poczuł się z nim bardzo naturalnie. Uczucie to trwa do dzisiaj - nawet po graniu na żywo przez dwie godziny. STE, okazjonalnie może być także słyszany jako DJ grający muzykę electro.

{M4_image 1}

Stéphane Béguier jest basistą francuskich zespołów metalowych Akpheazya and Nehl Aëlin. Urodzony w roku 1979’mym, Stéphane jeszcze przed rozpoczęciem kariery muzyka był wielkim fanem Iron Maiden i Alice In Chains. Jako iż chciał dogłębniej czuć muzykę zaczął się uczyć gry na bębnach, w celu dalszego rozwoju i połączenia melodyki i rytmu przerzucił się na gitarę basową. W zespole odpowiada też czasami za drugi wokal. Powód dla którego wybrał Warwicka? Perfekcyjnie sprawdza się w mieszance stylów takich jak metal, rock jazz i salsa które wykonuje. Jednakże pytany o główne gatunki muzyczne artysta bez wahania mówi metal i jazz. Stéphane grał w następujących zespołach: 1994 - Projekt Rome 2002 - Akphaezya and Nehl Aëlin Discography: 2008 - Akphaezya "Anthology II" 2008 - N. Debard 2006 - Porjet Rome 2005 - Nehl Aëlin "Ghost of a child" 2004 - Akphaezya "Demo CD".

{M4_image 2}

Tom Hynes jest od 2006 roku basistą brytyjskiej grupy Malefiece. Urodzony w roku 1985, Tom rozpoczął swą karierę muzyczną w wieku lat 10, grając na trąbce. Jego pierwszy nauczyciel zainspirował go do rozwoju i nauki gry na tubie, zanim jeszcze rozpoczął grę na gitarze w wieku lat 14. Rok później odkrył gitarę basową i zaczął grać takie style muzyczne jak ska, punk, rock, metal, death metal i hardcore (zapewne dla odreagowania traumy gry na tubie). Wedle słów Toma, wielką inspiracją było dla niego jeden z albumów zespołu Metallica. Pierwszy występ z zespołem Crash Course dał już w wieku lat 14. Od roku 2005 artysta jest zagorzałym fanem Warwicka, w 2006 zdecydował się używać sześciostrunowego Thumba który ma w posiadaniu do dziś dnia. Tom współpracował z zespołami Immodestia, Second In Line, Ironheart, i obecnie Malefice. Ostatni album Malefice pochodzi z roku 2007 i nazywa się Entities. Zespół jest w trakcie nagrywania swojego kolejnego dzieła.

{M4_image 3}

 

Więcej informacji:
WWW: warwick.pl

 

(K. I.)