Endorserzy Warwicka 3

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Endorserzy Warwicka 3
Przedstawiamy kilku kolejnych endorserów
firmy Warwick.

Pierwszą z nich jest Candi - basistka amerykańskiego zespołu rockowego Auburn Court (www.myspace.com/auburncourtrock), w którym gra ze swoją siostrą Crystal (bębny) oraz Sarą Dawn (gitara). Od najmłodszych lat inspirację dla niej stanowiły najróżniejsze gatunki muzyczne - artyści tacy jak New Kids on the Block, Metallica, czy też Janis Joplin - wszyscy oni byli inspiracją dla Candi. Wprawdzie pierwotnie myślała o karierze śpiewaczki i tancerki, ale obecnie zdecydowanie cieszy się z tego, iż wybrała gitarę basową. Już po pierwszym występie w szkole średniej pragnęła dokonać wszystkiego, aby zostać profesjonalnym muzykiem. Jej pierwsze spotkanie z instrumentami Warwick nastąpiło u nauczyciela gry na basie - Albiego Dunbara. Jak dodaje Candi: "Nigdy nie zbliżyłam się w takim stopniu do mojego ideału brzmienia jak podczas gry na Warwickach".

{M4_image 0}

Chris Webb gra na gitarze basowej w brytyjskiej grupie Groove Armada (www.myspace.com/groovearmada). Jest także muzykiem sesyjnym. W czasie swojej krótkiej kariery grał już z takimi legendami brytyjskiej sceny muzycznej jak Heatwave, Daniel E. Walker, Omar, Sugababes, Keiysha, Drifters, Cherri V, Oggie, Seyi Martins, i Alex Holland. Urodzony w 1988 roku artysta przez wiele lat pozostawał pod wpływem dwóch, drastycznie różnych stylów muzycznych. Ze strony matki nadeszło zainteresowanie Szopenem i muzyką klasyczną, a ze strony ojca muzyką współczesną, od Beatles’ów do jazzu. Po klasycznej edukacji muzycznej (fortepian, a później wiolonczela), założył z kolegą swój pierwszy zespół gdzie grał na bębnach. Wkrótce potem usłyszał Marcusa Millera, dzięki któremu pokochał gitarę basową. Jak mówi Chris: "Od kiedy rozpoczęła się moja przygoda z gitarą basową praktycznie nie wypuszczam instrumentu z dłoni". Jego największą inspiracją muzyczną był nauczyciel Rick James, z którym po dziś dzień się przyjaźni. To właśnie Rick zaprezentował Chrisowi walory basów Warwick. Pytany o preferowane style Chris bez wahania odpowiada: "pop, r&b and soul".

{M4_image 1}

Filip począwszy od maja 2006 roku jest basistą w berlińskim zespole War From a Harlot's Mouth (www.myspace.com/warfromaharlotsmouth). Bardzo wcześnie rozpoczął on grę na fortepianie i kontrabasie. Z biegiem czasu wszystko zaczęło wskazywać na to iż szybko zacznie komponować własną muzykę. Już po opanowaniu pierwszych chwytów na gitarze elektrycznej było jasne, że to heavy metal stanie się jego miłością. Wkrótce potem Filip zakłada pierwszy zespół. Obecnie artysta ten ciągle jest zaangażowany w najróżniejsze projekty. Grał z tak znanymi w Niemczech zespołami jak Stoned Hajtzer i Torment of Prometheus, a obecnie całą kreatywność wkłada w swój główny projekt - War From a Harlot's Mouth. Debiutancki album ukazał się w 2007 roku w Lifeforce Records - a publika bardzo pozytywnie przyjęła niespotykaną i bezkompromisową mieszankę hardcore’u, metalu i jazzu. Od ukazania się albumu zespół znajduje się w ciągłej podróży (włącznie z trasą po Stanach Zjednoczonych w lecie 2008), co pozwala pokładać nadzieję, że zespół urzeczywistni swoje marzenia o międzynarodowej karierze. Filip obecnie pracuje wraz z kolegami w studiu nad ich drugim albumem - naturalnie podpierając się swoim backlinem Warwicka.

{M4_image 2}

Jasmine Cain jest kompozytorką, wokalistką i gra na basie w zespole pochodzącym z Nashville, którego jest frontmanką (www.myspace.com/JasmineCain). Urodzona w Sturgis, wychowana na ranczu w południowej Dakocie, Jasmine zawsze interesowała się muzyką. Jej ojciec nauczył ją pierwszych chwytów na gitarze akustycznej, kiedy miała zaledwie cztery lata. W wieku lat ośmiu otrzymała pierwszy keyboard. W tym czasie, jej brat grał już na bębnach - po pewnym czasie także Jasmin nauczyła się grać na tym instrumencie. W roku 2003 Jasmin podjęła decyzję iż chce zostać profesjonalnym muzykiem, w efekcie czego przeprowadziła się do Tennessee. Z początku grała country, później doszedł blues, r&b, a w końcu wyewoluowała w stronę rocka. Artystka uważa, iż to przede wszystkim energia - a nie wykonywany przez nią styl sprowadza publiczność na jej koncerty. Jej mottem jest hasło "Znajdź swoją pasję i uwolnij ją". W ciągu 19’tu lat swojej kariery Jasmin zdążyła już grać we wszystkich możliwych miejscach - od małych barów aż po wielkie koncerty w trakcie których występowała z niezliczonymi zespołami. Z biegiem lat, pod wpływem praktyki dowiedziała się jak dotrzeć do swojej publiczności i ukazać jej swoje wnętrze. Komponując, wykorzystuje doświadczenie nabyte podczas gry na każdym instrumencie, jednakże jak sama mówi jej ukochanym instrumentem jest bas i to z nim czuje się najlepiej. Artystka nagrała dwa solowe albumy - "The Inside" (2004), i jej najnowsze dzieło "Locks & Keys" (2008). Jasmine zdążyła współpracować z następującymi zespołami: Blackjack, The Mountain Music Show, Red Mountain Freeway, Wildfire, Twisted Krust, Screamin' Angels, Ezmerelda oraz Abby SomeOne.

 


 

Więcej informacji:
WWW: warwick.pl

 

(K. I.)