Archangel prosto z Południowej Afryki

Newsy
Archangel prosto z Południowej Afryki

Południowoafrykański lutnik Murray Kuun zaprezentował nowy, ciekawie prezentujący się model akustycznej gitary Archangel.

Archangel to wyposażona w nylonowe struny akustyczna gitara z korpusem Arch Top. Ręcznie patynowany instrument, z ręcznie wykonanym, wypukłym świerkowym topem i wypukłym wiśniowym spodem oraz bokiem, dzięki kunsztownemu rzemieślnictwu przypomina raczej metody produkcji skrzypiec. Do skrzypiec, bardziej niż do innych gitar Arch Top, nawiązuje także charakterystyczny kształt otworów rezonansowych.

Gryf gitary wykonano z drewna wiśniowego, a podstrunnicę z indyjskiego palisandru. Dodatkowe elementy gitary stworzono natomiast z klonu wzorzystego i afrykańskiego palisandru. Oprócz efek, instrument wyposażono również w usytuowany w górnej części port dźwiękowy oraz wysokiej jakości szwajcarskie klucze Schertlera.   

Kuun zapewnia, że Archangel doskonale nada się zarówno do grania muzyki klasycznej, jak i jazzu oraz fingerstyle. Dostępne mają być różnie wykończone modele, łączyć je jednak będzie wysoka cena. Sugerowana kwota, którą trzeba będzie zapłacić za model wyposażony w cut-away to 5,990 dolarów. Egzemplarz bez wcięcia będzie o 500 dolarów tańszy.