Dunlop Talk Box i Fuzz Face Mini

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Dunlop Talk Box i Fuzz Face Mini

Na targach NAMM Dunlop przedstawił nowy efekt Talk Box z wbudowanym wewnętrznym wzmacniaczem i miniaturowym głośnikiem oraz 3 modele Fuzz Face Mini: Germanium, Silicon i Hendrix.

Znany z wielu nagrań oryginalny efekt Talk Boxa, którego brzmienie końcowe kształtowane jest przy pomocy głosu gitarzysty, umieszczony został w kompaktowej i wytrzymałej obudowie, a za nową konstrukcję odpowiada zespół inżynierów MXR.

{M4_image 0}

Dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi z miniaturowym głośniczkiem MXR Talk Box jest bardzo wygodny w obsłudze i nie potrzebuje dodatkowego połączenia z wyjściem głośnikowym wzmacniacza gitarowego. Poprzez specjalną rurkę efekt emituje przetworzony dźwięk gitary wprost do ust grającego, który trafia stąd do mikrofonu i zestawu PA. Potencjometry VOLUME, TONE i GAIN pozwalają na kształtowanie barwy i dodanie do niej nowych tekstur.


MXR Talk Box
dostarczany jest w zestawie z 18V zasilaczem, specjalną rurką oraz klipem mocującym ją do statywu mikrofonowego.


Nowa seria pedałów Fuzz Face Mini to klasyczne brzmienia tych efektów w bardziej kompaktowym wydaniu, z dodatkowymi usprawnieniami jak przełączanie True Bypass, jasne diody LED czy możliwość szybkiej i bezproblemowej wymiany baterii.

{M4_image 1}

FFM2 Germanium Fuzz Face Mini oparty jest na wczesnych konstrukcjach z 1966-68 roku cenionych za ciepłe, vintage'owe brzmienie fuzza generowane przez tranzystory germanowe.

{M4_image 2}

FFM1 Silicon Fuzz Face Mini posiada specyfikacje Fuzz Face'a z 1970 r., charakteryzującego się jasną i agresywną barwą, za którą odpowiedzialne są specjalnie dobierane tranzystory krzemowe BC108.

{M4_image 3}

FFM3 Jimi Hendrix Fuzz Face Mini to dokładnie ten sam obwód, zastosowany w większym JHF1, oferujący tłuste i miękkie brzmienie znane z nagrań Jimiego Hendrixa.

www.musicdealer.com.pl
www.jimdunlop.com