Roland przedstawia G-5A VG Stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROLAND
Roland przedstawia G-5A VG Stratocaster

Firma Roland zaprezentowała G-5A VG Stratocaster, czyli nowy model z serii V-Guitar, łączącej doświadczenia Rolanda i Fendera.

G-5A VG Stratocaster ma, zgodnie z zapewnieniami producenta, wznieść siłę i uniwersalność technologii zastosowanej w serii V-Guitar na nowy poziom. Stworzony w amerykańskiej fabryce Fendera w kalifornijskiej Coronie, G-5A to 100-procentowy American Standard Stratocaster.

Gitara została wykończona pięknym lakierem Candy Apple Red i wyposażona w klonowy gryf i palisandrową podstrunnicę, na której nabito 22 progi. Klasyczny sound i funkcjonalność Stratocastera połączono tu z elektroniką opartą na technologii COSM, dzięki której możliwe stało się połączenie dwóch światów - modelowanych brzmień gitar elektrycznych i akustycznych.


Technologia COSM pozwala na dostęp do alternatywnych strojów i szerokiej biblioteki brzmień charakterystycznych dla Stratocastera, Telecastera (m.in. dzięki unikalnym funkcjom "Wide Range" czy "Bright Humbucker"), instrumentów vintage'owych (archtop jazz box), gitary 12 strunowej, akustycznej (struny nylonowe i stalowe), a nawet sitar. Oczywiście można poprzestać na brzmieniu konwencjonalnego Stratocastera, ale wystarczy tylko przekręcić gałkę, aby przed użytkownikiem otworzyło się całe dźwiękowe bogactwo, które warto wypróbować.

www.rolandpolska.pl
www.rolandconnect.com