Przetworniki DiMarzio Ionizer 8

Newsy
Przetworniki DiMarzio Ionizer 8

Wraz z dołączeniem pioniera nowoczesnego, progresywnego metalu, gitarzysty Tosina Abasi do listy endorserów DiMarzio, firma przedstawiła 3 nowe pickupy Ionizer 8 przeznaczone dla gitar 8-strunowych.

Przetworniki zostały opracowane dla nowej gitary Ibaneza z sygnaturą Abasiego, której premiera przewidziana jest na początek 2013 roku. Pickupy Ionizer 8 będą też normalnie dostępne w ofercie DiMarzio.

 

Przeznaczony pod gryf Ionizer 8 Neck (DP809) ma ciepłe brzmienie i dynamicznie zachowuje się jak vintage'owy humbucker, ma zwarty i mocny charakter typowy dla nowoczesnych, metalowych pickupów oraz posiada możliwość rozłączania cewek. W tej opcji rezystancja jest nawet niższa niż klasycznych, stratowych konstrukcji, co pozwala na uzyskanie podobnego do singli brzmienia oraz zachowanie klarowności 7 i 8 struny.

 

DiMarzio Ionizer 8 Middle (DP810) to singiel przeznaczony do współpracy z modelami przy mostku i gryfie. Charakteryzuje go czyste, jasne i zbalansowane brzmienie. Chociaż jego budowa odstaje nieco od 6-strunowych konstrukcji vintage, zachowuje się jednak podobnie do nich. Wysokie tony są jasne i pełne, a bas czysty i mocny.

 

Humbucker mostkowy DiMarzio Ionizer 8 Bridge (DP811) z uwagi na uwypuklone niskie pasmo gitar 8-strunowych, zgodnie z zaleceniami Tosina, potrzebował wzmocnienia środka pasma oraz odpowiedniego poziomu wyjściowego, który nie powodowałby zamulenia dźwięku i zapewnił odpowiedni headroom. Długa skala 8-strunówek może powodować lekko chrupotliwe brzmienie strun nieowijanych, ale dzięki niskiej częstotliwości rezonansowej Ionizer 8 Bridge ociepla barwę, a struna E nawet na najwyższych progach zachowuje pełny, nasycony charakter.

 

Wyprowadzenie 4-przewodowe humbuckerów pozwala na wiele rodzajów połączeń i uzyskanie szerokiej palety barw.

 

www.sounservice.de
www.dimarzio.com