Rewolucyjny Steinberger

Newsy
Pozostałe artykuły marki STEINBERGER
Rewolucyjny Steinberger
ZT-3 Custom to niezwykle ciekawa konstrukcja firmy Steinberger

Od wprowadzenia na rynek pierwszych instrumentów w latach osiemdziesiątych, marka Steinberger kojarzona była z ewolucją i innowacją. Gitary tej firmy zawsze budziły emocje.

{M4_image 0}

Nie inaczej jest w przypadku modelu ZT3, który został uzbrojony w rewolucyjny system tremolo: TransTrem. Konstrukcja ta umożliwia podciąganie i obniżanie całych akordów z zachowaniem strojenia poszczególnych głosów. Wajcha może pozostawać w zablokowanym położeniu, dzięki czemu mamy wszystkie zalety mostków stałych, takie jak lepszy sustain. W pozycji odblokowanej mamy do dyspozycji współczesne, precyzyjne tremolo. Natomiast po odblokowaniu, przestrojeniu w dół lub górę i ponownym zablokowaniu gramy już w nowej tonacji. Przestrajanie do Eb lub D nigdy wcześniej nie było tak proste.

{M4_image 1}

Jednakże rewolucyjne tremolo to nie wszystko. Gitara ZT3 jest konstrukcją hybrydową, łączącą w sobie trwałość, odporność i sztywność konstrukcji grafitowej z pięknem i ciepłą barwą drewna. Sercem instrumentu jest gryf Cybrosonic - trzyczęściowa, klonowa szyjka z systemem grafitowym U-channel i fenolową podstrunnicą o promieniu 14 cali.

{M4_image 2}

Za przenoszenie dźwięku odpowiadają dwa humbuckery - USA 90R i USA 91T - podpięte do trójpozycyjnego przełącznika i potencjometrów push-pull, pozwalających uzyskać osiem kombinacji brzmień.

{M4_image 3}

Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się top z klonu płomienistego. Struny zaczepiane są oczywiście na główce w charakterystyczny dla Steinbergera sposób. Za ich precyzyjne dostrajanie odpowiadają bardzo precyzyjne stroiki o przekładni 40:1, umieszczone w mostku.

Więcej informacji: www.steinberger.com