Line 6 i Jammit przedstawiły nową, ulepszoną funkcjonalność interfejsu Mobile In

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
Line 6 i Jammit przedstawiły nową, ulepszoną funkcjonalność interfejsu Mobile In

Firma Line 6 wspólnie z producentem Jammit, piszącym oprogramowanie dla platformy iOS, połączyła siły w celu stworzenia systemu dla gitarzystów korzystających z iPhone'a i iPad'a, który zapewniłby komfortowe warunki ćwiczenia przy jamm'owaniu z ulubionymi podkładami muzycznymi.

Interfejs Line 6 Mobile In pozwala na połączenie gitary z wspomnianymi już urządzeniami Apple'a. Mający premierę w 2011 roku Jammit, jest pierwszym oprogramowaniem muzycznym, pozwalającym na wyodrębnienie poszczególnych śladów audio z oryginalnych nagrań muzycznych i umożliwiającym gitarzystom ćwiczenie z utworami i rejestrowanie swoich partii. Program, dzięki połączeniu z bazą brzmień artystów Line 6 i interfejsem Mobile In, automatycznie ładuje model wzmacniacza i efekty odpowiednie do konkretnego utworu, dostosowując je też i zmieniając w trakcie gry. Ścieżka dowolnego instrumentu może być wyizolowana z muzyki, zapętlona oraz odtwarzana w razie potrzeby w zwolnionym tempie.

 

Jako najwyższej jakości urządzenie Mobile In umożliwia zapis i odtwarzanie z 24-bitową rozdzielczością i próbkowaniem 48kHz oraz dynamiką na poziomie 110 dB. Interfejs wykorzystuje też 30-pinowe złącze iPad'a lub iPhone'a dla zapewnienia wysokich parametrów dźwięku. Dla podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku Mobile In posiada wbudowane stereofoniczne wejście liniowe. Jammit dostępny jest bezpłatnie w App Store.

 

line6.com
www.lauda-audio.pl