Chuck (Skip The Foreplay)

Wywiady
2011-10-31
Chuck (Skip The Foreplay)

Skip The Foreplay to internetowa sensacja, trafiająca w gusta fanów Helia, Asking Alexandria czy Enter Shikari. Co prawda, ilość dyskoteki nie równa się ilości motorycznych riffów czy solidnego metalcore’owego ataku, ale jeśli jesteś fanem powyższych, staraj się mieć ich na uwadze. O genezie, rozwoju zespołu oraz debiutanckim albumie, rozmawiałem z gitarzystą i liderem zespołu - Chuckiem.

Logo
Na początek przedstaw się.


Logo
Cześć! Nazywam się Chuck i jestem głównym gitarzystą Skip The Foreplay, metalowego zespołu z Montrealu w Kanadzie.


Logo
Tendencyjnie zapytam: Jaka jest geneza nazwy kapeli? I jak się czujesz z tym, że jesteście chyba jedynym zespołem, który nie gra technicznie w Montrealu (śmiech)


Logo
(śmiech) Rzeczywiście, masz rację! W Montrealu wszystko jest albo math/tech/brutal - albo z innej beczki stricte hc. Mamy z tego powodu wielu haterów, ale z drugiej strony, to dzięki nim rośnie hype wokół mojego zespołu, więc nam to odpowiada. Poza tym, no sorry, nienawidzę grać trudnych technicznie rzeczy, a potem gdy przechodzę do czegoś łatwiejszego, wyglądam z gitarą jak idiota (śmiech) Albo jedno, albo drugie!

Co do szyldu: wpadłem na ten pomysł tuż po usłyszeniu piosenki Jasona Derulo, w której pojawia się wers: ‘’przejdźmy od razu do rzeczy i olejmy grę wstępną’’ (śmiech). Nazwa spasowała mi od razu, choćby z racji na to, że każdy z nas omija grę wstępną (śmiech).


Logo
Jest spora grupa kapel, która podobnie jak Wy nie gra typowego trancecore’a. Właściwie to bliżej Wam do metalu. Jak Ty uważasz? Jak komponujesz? Co na to wpływa?


Logo
Jako główny kompozytor, powiem Ci coś, w co może nie uwierzysz. Kiedy pisałem materiał na nasz debiut słuchałem hardcore’a dopiero od roku. Wcześniej byłem mocno zajarany power czy death metalem - więc przeskok jest ogromny. Wiadomo, miałem styczność z metalcore ale to nie było ‘’to’’ - jeśli wiesz co mam na myśli.

Cała muzyka powstałą w studio, gdzie wraz z z JM (DJ-em - przyp.red) napisaliśmy jeden utwór ‘’Destination Unknown’’. Jako, że był bez wokali, no i nie był efektem współpracy całego, nieistniejącego wtedy jeszcze zespołu, uznaliśmy to za naprawdę słabe gówno. Po czasie skierowaliśmy się do Franka z Bird Wazo Studio by pomógł nam to sensownie ogarnąć. Zapytałem go czy nie chciałby wyprodukować naszej płyty, i tak po dwóch tygodniach odpowiedział twierdząco. Następny miesiąc poświęciliśmy na solidną pracę.


Logo
Twój zespół zyskał internetowe uznanie dzięki singlowi ‘’This City (We’re Taking Over)’’ z gościnnym udziałem Alexa Erian, Jonathana Cabana oraz co ciekawe i niespodziewane - Tylera Hoare. Jak do tego doszło?


Logo
Więc Matt, nasz drugi gitarzysta, generalnie nie umie zamknąć japy, i wiecznie musi wszystkich zaczepiać. Ostatecznie, gdyby nie on, pewnie nie doszło by do tej współpracy. Początkowo nie zamierzaliśmy mieć aż tylu gości w tym utworze. Chłopaki podobno mocno zaangażowali się w nagranie…. A przynajmniej tak słyszałem (śmiech). Żeby cie nie skłamać, byłem w studio tylko wtedy gdy Jonathan nagrywał. Zajęło mu to raptem piętnaście minut. Czapki z głów.


Logo
Czy są jeszcze jacyś goście na waszym albumie?


Logo
Mamy jedną laskę w piosence ‘’DJ’’, ale to tyle.


Logo
Wracając do Alexa Eriana. Po rozpadzie Despised Icon zajął się Waszą promocją. To nieco dziwne, zwłaszcza, że odkąd pamiętam Alex był kojarzony z brutalnym graniem…


Logo
Alex to naprawdę fajny chłop, ma otwarty umysł, i mocno w nas wierzy. Wydaje mi się, że gdyby nie widział w nas potencjału pewnie olałby nas ciepłym moczem.


Logo
Kiedy możemy się spodziewać debiutu? ‘’Nightlife’’ to tytuł krążka, tak?


Logo
Dokładnie! Niestety nie mamy jeszcze konkretnej daty premiery, ale kiedy tylko się pojawi dam ci znać!


Logo
Jakiego sprzętu używasz?


Logo
Na chwilę obecną gram na moim Ibanezie S Custom, do tego ENGL Powerball i efekty G-major.


Logo
Których kapel powinniśmy słuchać?


Logo
Nie wiem (śmiech). Wkurzają mnie trendy, i nie przeczę, że mój zespół też może takim być. Niech każdy słucha czego dusza zapragnie!


Logo
Plany na resztę roku i początek przyszłego?


Logo
Chcielibyśmy wydać ‘’Nightlife’’ jakoś na samym początku przyszłego roku, żeby mieć z czym wyruszyć w trasę. Może dodatkowo nakręcimy jakiś klip? Póki co nie jesteśmy zbyt aktywni. Wolimy przyszykować się na coś większego. Obserwujcie nas na Facebooku, niebawem będziemy mieć dla Was kilka fajnych newsów.


Logo
Dzięki za rozmowę!


Logo
To ja dziękuję! Fajnie było z Tobą pogadać. Miejmy nadzieję, że do zobaczenia!

Grzegorz "Chain" Pindor