Maciej Sobkowiak (House of Banks Clothing)

Wywiady
2011-09-08
Maciej Sobkowiak (House of Banks Clothing)

Na fali rozmów z tatuatorami, projektantami ubrań czy właścicielami firm odzieżowych trafiłem na Macieja, młodego załoganta z Poznania, który na własną rękę prowadzi House of Banks Clothing. Brand Macieja wspiera scenę hardcore oraz sporty ekstremalne. Nic nowego? Ależ skądże!

Logo
Cześć Maciek! Między nauką do poprawek na studiach czas pogadać o ważnych rzeczach. A przynajmniej House of Banks mi na taką wygląda.


Logo
Witam! Jasne, odrywam się od poprawek z wielką przyjemnością! Chętnie opowiem o HoB. Co chciałbyś wiedzieć?


Logo
Przede wszystkim skąd pomysł by w tak młodym wieku rozpocząć taką działalność gospodarczą. Opowiedz o tym jak powstało House of Banks i czego ma być odzwierciedleniem?


Logo
Zawsze miałem, w pewnym sensie, odbite na punkcie ciuchów, przede wszystkim koszulek. Kiedy w moich ulubionych sklepach, przestawały podobać mi się ciuchy, które stawały się coraz bardziej kolorowe, wpadłem na pomysł żeby stworzyć coś samemu. Zacząłem od robienia koszulek dla najbliższych znajomych, a potem nakłady się zwiększały. Jeśli chodzi o powstanie HoB, to warto wspomnieć tu o samej nazwie. Jest ona związana z bmx-ową miejscówką, na której spędzałem dużo wolnego czasu, a która tak się właśnie nazywa. HoB czerpie inspirację z dwóch klimatów - głównie BMX i Hardcore - jednak nie chodzi mi o popadanie w skrajności. Chodzi tu więc o wszystko co związane z adrenaliną, a więc muzyka z tak zwanym powerem, sporty ekstremalne i inne zajawki tego typu.


Logo
Oprócz Prong nie ma w Polsce firm wspierających bmx. Wbrew pozorom wszystko obraca się wokół skateboardingu - tym bardziej, że ostatnio do  łask (a może do lansu?) powróciły longboardy. BMX to silna dyscyplina sportu w Polsce?


Logo
Wyprowadzając Cię lekko z błędu, jest kilka firm odzieżowych wspierających BMX w Polsce, jednak nie jest o "nas" niestety głośno. Jeśli chodzi o sam BMX to staje się on coraz silniejszy. Odbywa się coraz więcej jamów, zawodów, powstaje coraz więcej filmików, a co najważniejsze, zachodnie firmy zaczynają wspierać ludzi, którzy na to zasługują. Wiadomym jest, że nie możemy dorównać poziomem innym zachodnim krajom, ale to wszystko wina tego, że w każdym mieście powstaje milion nowych boisk "ORLIK", a nasz sport spychany jest lekko na bok. Nie chcę narzekać, bo wszystko idzie ku lepszemu, ale mimo wszystko krytych skateparków, które pozwoliłyby nam rozwijać się nie tylko przez 4-5 miesięcy kiedy sprzyja pogoda, można naliczyć na palcach jednej ręki.


Logo
Nie mówiąc już o obozach dla młodych sportowców. Nie wiem jak się trzyma Gołdap ale chyba trochę o tej miejscówce ucichło. Bmx mimo wszystko jest tutaj punktem wyjścia, bardziej interesuje mnie co łączy hardcore i House of Banks.


Logo
Po pierwsze jestem wierny mocniejszej muzyce od małego. Hardcore, to jednak nie tylko muzyka. To również budowanie w okół siebie zwartej ekipy, modnie zwanej ostatnimi czasy FAMILY. Oprócz inspiracji wzorami, które możemy ujrzeć na ciuchach zagranicznych bandów, powiązanie House of Banks z HC polega właśnie na budowaniu w okół siebie rodziny. Myślę, że oprócz (na razie skromnego jeśli chodzi o liczebność) teamu, w którym jest Mycek i Piastun, do takich osób mogę zaliczyć Arka, dzięki któremu powstają kozackie projekty, Wilka, który zawsze poratuje sesją zdjęciową, papę Korna, który potrafi też podrzucić kilka dobrych pomysłów i wszystkich naszych znajomych, którzy trzymają za nas kciuki. Oczywiście, nie mogę również zapomnieć o najbliższej mojemu sercu ekipie, z którą przebywam na ulubionym spocie - House of Banks.


Logo
Family, friendship, family, unity - te wartości macie zamiar promować przez swoją markę?


Logo
Zdecydowanie! Nie zapominając o zajawce i dobrej zabawie, bo bez tego to klapa.


Logo
Planujecie włączyć się w promowanie zespołów poprzez endorsement?


Logo
Od początku od tym myślę i na pewno w przyszłości chciałbym wesprzeć jakiś zespół, który będzie się dobrze z nami identyfikował. Zależy mi też na rozwijaniu wcześniej wspomnianego teamu. Jednak do tego wszystkiego potrzebne są w pewnym sensie większe fundusze, ale mam nadzieje, że w przyszłości, HoB się rozrośnie, a moje marzenie zostanie spełnione.


Logo
Gdzie możemy kupić Wasze ubrania?


Logo
Nie ukrywam, że czekałem na to pytanie, ale nie w sensie marketingowym tylko wyjaśnień (śmiech). Nasze ciuchy możecie zobaczyć nawww.houseofbanks.pl, gdzie znajduje się lookbook autorstwa wspomnianego już Wilka, oraz na www.facebook.com/hobclothing/, gdzie możecie zobaczyć idealne wizualizacje ciuchów. Nie mamy własnego sklepu internetowego, co mam nadzieje, zmieni się niedługo, wraz z nadejściem nowej kolekcji. Jednak czas jest bliżej nieokreślony. Sprzedaż działa w ten sposób, że zainteresowanych proszę o kierowanie maila na houseofbanksclth@gmail.com informacji o produkcie jakim jesteście zainteresowani oraz swoich danych. W odpowiedzi otrzymacie wszystkie potrzebne informacje. Ostatnio jednak nasze ciuchy dostępne są również na www.allday.pl i w sklepie ostrokołowym www.fixie.pl. Serdecznie zapraszamy do kupna!


Logo
Ja również zapraszam. Dzięki za wywiad i do zobaczenia!


Logo
Pozdrawiam! Do zobaczenia!

Grzegorz "Chain" Pindor