Niels Kinsella (God Is An Astronaut)

Wywiady
2014-04-01
Niels Kinsella (God Is An Astronaut)

5 - dokładnie z tylu pytań miał składać się wywiad z God Is An Astronaut. Na dwa tygodnie przez polskimi koncertami Niels Kinsella poświęcił nam dwie minuty...

Logo
Nie lubicie, gdy wasz styl gry definiowany jest jako post-rock. Co w takim razie wg. was oznacza ten termin?


Logo
Podchodzimy do tego neutralnie, ponieważ nie utożsamiamy się z tym gatunkiem. Wg. nas, określenie 'post-rock' jest używane w odniesieniu do muzyki o szerokim spektrum brzmieniowym, lecz generalnie odnosi się do współczesnej muzyki instrumentalnej.


Logo
Jaki był cel wyświetlania wizualizacji podczas waszych występów?


Logo
Celem takich zabiegów było wzmocnienie atmosfery, jednak obecnie skupiamy się na muzyce, brzmieniu oraz występie z wyłączeniem efektów wizualnych. Od trzech lat nie wyświetlamy wizualizacji.


Logo
Dlaczego zdecydowaliście się na zmianę składu zespołu, by funkcjonować jako kwintet?


Logo
Z okazji rocznicowej trasy w 2012 roku do zespołu przyjęliśmy dodatkowych muzyków ze względu na wykonywane przez nas utwory, które wymagały większej liczby instrumentalistów. Aktualnie gramy w składzie 4-osobowym, który moim zdaniem jest bardziej skupiony, działamy jak jeden organizm.


Logo
Jesteście w trasie od jakiegoś czasu. Jak publiczność odbiera wasz nowy materiał?


Logo
Krążek 'Origins' wydaliśmy we wrześniu ubiegłego roku i od tamtego czasu zagraliśmy około 40 koncertów. Na żywo nowy materiał spotyka się ze znakomitym odbiorem. Za każdym razem nie możemy się doczekać, kiedy zagramy większą część z 'Origins' oraz kilka utworów, z którymi nie występowaliśmy od dłuższego czasu.


Logo
Niedługo wystąpicie w Polsce. Czy zechcielibyście przekazać parę słów fanom, czekającym na wasze koncerty?


Logo
Uwielbiamy grać u was. Naprawdę bardzo cieszymy się, że możemy tu wrócić. Od polskich fanów podczas koncertów bije energia. Na tegorocznej trasie, w Polsce zagramy w pięciu miastach:

15.04.2014 - Warszawa - Proxima
16.04.2014 - Poznań - Eskulap
17.04.2014 - Wrocław - Firlej
18.04.2014 - Kraków - Klub Fabryka
21.05.2014 - Gdańsk - Parlament


Wojciech Margula