Back To The Ocean

Yes, You Are The Sun

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Back To The Ocean
Recenzje
2012-01-30
Back To The Ocean - Yes, You Are The Sun Back To The Ocean - Yes, You Are The Sun
Nasza ocena:
7 /10

Debiut Back To The Ocean ma spory potencjał. I to zarówno artystyczny jak i… komercyjny.

Back To The Ocean powstało w 2007 r. z inicjatywy Agnieszki Olszewskiej-Kaczmarek i Rafała Smolińskiego. Sama Agnieszka była wcześniej frontmanką zespołu Humbert Humbert, która to formacja zasłynęła swego czasu supportując szereg gwiazd polskiego rocka. Back To The Ocean zaś w ciągu ostatnich paru lat zaistniał na scenie muzycznej dzięki m.in. wyróżnieniu utworu "Yes, You Are Sun" w konkursie "Song Of The Year".

I faktycznie, wspomniana kompozycja najlepiej ukazuje walory grupy. Zwłaszcza wokal Agnieszki, która jest niewątpliwą bohaterką recenzowanej EP-ki. Dysponuje piękną, lekko "czarną", barwą głosu. Oprócz tego posiada rzadki dar przekazywania swoim wokalem niezwykłych emocji. Sam utwór to także zmysłowa ballada ze stopniowanym, narastającym napięciem i wyraźnie zarysowanym, zapamiętywalnym refrenem.

Szkoda, że pozostałe trzy umieszczona na płytce nagrania nie pozostają w pamięci tak jak opisywany akapit wyżej numer. Także jednak w nich wyróżnia się wokal Agnieszki, która po raz kolejny udowadnia, że jest motorem napędowym grupy. Przyznam, że chętnie usłyszałbym więcej materiału Back To The Ocean głównie ze względu na ten element ich twórczości.

Back To The Ocean
jest już zespołem dojrzałym i ukształtowanym. Żałuję, że udało im się nagrać na razie tylko EP-kę, choć jednocześnie mam nadzieję, że wkrótce pochwalą się "dużym" albumem.

Jacek Walewski