Lenny Kravitz

It Is Time For A Love Revolution

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Lenny Kravitz
Recenzje
2009-03-09
Lenny Kravitz - It Is Time For A Love Revolution Lenny Kravitz - It Is Time For A Love Revolution
Nasza ocena:
7 /10

Lenny Kravitz osiągnął ogromny sukces komercyjny głównie za sprawą smakowitej mieszanki popu z rockiem okraszonej rytmami funky. Jest laureatem czterech nagród Grammy, długa jest również lista światowej sławy wykonawców, z którymi współpracował (byli to m.in.: Slash, Elton John, Mick Jager i Aerosmith).

Na swojej najnowszej płycie autor takich hitów, jak "Fly Away" czy "American Woman", sam skomponował i nagrał wszystkie ścieżki instrumentalne oraz wokalne, a ponadto zajął się jej produkcją. Jest to ósmy krążek w dorobku amerykańskiego muzyka. Stylistyka i aranżacje nie odbiegają zbytnio od wcześniejszych propozycji Kravitza, więc na "It Is Time For A Love Revolution" jest raczej spokojnie, choć niekiedy usłyszymy nieco mocniejszy riff czy bardziej energetyczne solo. Niewątpliwie jednak ogromnym atutem płyty jest oparcie brzmienia większości kompozycji o gitarę. Pomimo popowej realizacji nowy krążek ma w sobie ducha rock’n’rolla, a klimatyczne, melodyjne, rytmiczne i ciekawe kompozycyjnie utwory mają w sobie spory ładunek emocjonalny.

Do tego dochodzą doskonałe teksty, które oprócz tematu duchowej rewolucji oraz tytułowej miłości, poruszają także wątki polityczne.

Michał Pakulski