Pendragon

Out Of Order Comes Chaos

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Pendragon
Recenzje
2013-05-24
Pendragon - Out Of Order Comes Chaos Pendragon - Out Of Order Comes Chaos
Nasza ocena:
8 /10

Płyta DVD będąca materialnym śladem koncertu zespołu Pendragon, jaki odbył się 20 kwietnia 2011 w Teatrze Śląskim, jest dostępna na rynku już od jakiegoś czasu.

Zresztą miałem okazję ją recenzować. Niejako w uzupełnieniu, wytwórnia Metal Mind wydała zapis tego występu na dwupłytowym zestawie CD. Materiał został nieco "odchudzony", bo wypadły dwa utwory (jeden z tych nowszych "Freakshow" i jedna "staroć" - "Nostradamus"). Pomimo tego zabiegu dalej mamy okazały, bo prawie 140 minutowy zapis koncertu. Wszystkie uwagi, jakie można znaleźć w mojej recenzji DVD wypadałoby powtórzyć, rzecz jasna z pominięciem tych dotyczących wizualnych aspektów, bo to w końcu dokładnie ten sam materiał. Tak na marginesie warto zaznaczyć, że szata graficzna wydania CD stoi na wysokim poziomie i razem z DVD stanowią bardzo atrakcyjny wizualnie komplet.

Skoro zapis koncertu jest już dobrze znany można się zastanawiać, dla kogo wypuszczono edycję na CD? Wiadomo, że miłośnicy zespołu, pieczołowicie kompletujący dyskografię, z pewnością zdecydują się na zakup. Są tacy słuchacze (sam znam dwóch), którzy nie przepadają za "obrazkami", uważają, że odbiór muzyki niepotrzebnie zakłócany jest tym wszystkim "co widać". Ci, którzy lubią posłuchać muzyki w samochodzie też powinni być zainteresowani. Program koncertu jest bardzo przekrojowy. Zawiera zarówno te najstarsze klasyki jak i najnowsze kompozycje może to być zatem dobra okazja dla tych wszystkich, którzy nie znają zbyt dobrze zespołu, aby poznać twórczość Pendragona. Nie bez znaczenie powinien być fakt, że pomimo dwóch płyt w zestawie cena całości jest bardzo przystępna.

Skoro CD zawiera ten sam materiał co DVD, tylko wydany na innym nośniku, moja ocena jest również taka sama.

Robert Trusiak