Sayyadina

The Great Northern Revisited

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy Sayyadina
Recenzje
2010-03-25
Sayyadina - The Great Northern Revisited Sayyadina - The Great Northern Revisited
Nasza ocena:
8 /10

Sayyadina powstali w 2000 roku w Sztokholmie. Zespół złożony jest z muzyków Nasum, General Surgery i Victims. W styczniu 2001 r. zagrali pierwszy koncert, zaś w lutym tego samego roku weszli do studia, by zarejestrować pierwszy materiał. Był nim split z Bruce Banner.

"The Great Northern Revisited" to znakomita okazja do zapoznania się z twórczością grupy, zawiera bowiem zbiór 7" EP-ek oraz niepublikowanych numerów. Z tego też względu jakość materiału jest nierówna, nie przeszkadza to jednak w dobrym odsłuchu. W końcu mieliśmy już "Reek of Putrefaction" Carcass czy "Scum" Napalm Death, więc nie od dziś wiadomo, że w tym gatunku najważniejsza jest zawarta na krążku energia. Odpwiednie brzmienie pomaga jedynie wydobyć ją na powierzchnię.

Muzycznie otrzymujemy klasyczny grindowy miks. Kanonada blastów przechodząca w punkujący grindowy atak, czasem w d-beatową petardę w stylu amerykańskich Tragedy czy From Ashes Rise. Nie da się uciec od porównań z Nasum, którzy tę formułę udoskonalili. Można się było zastanawiać, po co światu kolejny band grający w takim stylu. Teraz Nasum nie ma, a Sayyadina są aktywni. A na dodatek bardzo dobrzy w tym, co robią. W końcu w grindzie, jak w elektro, liczy się pierdolnięcie. A Sayyadina potrafią przyłożyć. Tym, którzy jak ja tęsknią za Nasum, Sayyadina choć trochę pomoże wypełnić pustkę. "The Great Northern Revisited" jest dobrym punktem do startu.

Sebastian Urbańczyk