Testament

Live In London

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy Testament
Recenzje
2009-11-25
Testament - Live In London Testament - Live In London
Nasza ocena:
8 /10

“Live In London" to zapis koncertu, który odbył się w ramach wspominkowej europejskiej trasy Testament, po raz pierwszy od wielu lat z Alexem Skolnockiem w składzie. Tour ten, jak większość tras, nie dotarł do Polski, wiec dzięki Eagle Rock każdy sam może w domowym zaciszu ocenić, co stracił.

A było co oglądać, bo zespół zaprezentował się w oryginalnym składzie, a więc oprócz Chucka Billy i Erica Petersona wystąpili: gitarzysta Alex Skolnick, basista Greg Christian, perkusją zaś podzielili się John Tempesta i Louie Clemente. Koncert składa się z 14 utworów, siłą rzeczy pochodzących wyłącznie z 5 pierwszych albumów, z naciskiem na pierwsze dwa krążki. Zespół zaprezentował się znakomicie i odegrał set bardzo energetycznie. Po górującym na scenie olbrzymim Chucku nie widać ani śladu przebytego raka, Skolnick, odgrywa swoje partie z wielką łatwością, również Clemente dobrze poradził sobie ze skutkami wieloletniej rozłąki z perkusją. Żywiołowość materiału podkreśla dynamiczny montaż scen.

Oprócz koncertu, na płycie znajduje się również króciutki wywiad z członkami zespołu, w którym usłyszymy m.in. o chorobie Chucka Billy czy meblarskim interesie Clemente. Dla miłośników Testament pozycja obowiązkowa. A kto nie lubi gapić się w telewizor, może posłuchać tego koncertu również na płycie audio, wydanej przez Spitfire.

Szymon Kubicki