Derek Sherinian

Molecular Heinosity

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy Derek Sherinian
Recenzje
2009-09-14
Derek Sherinian - Molecular Heinosity Derek Sherinian - Molecular Heinosity
Nasza ocena:
8 /10

Derek Sherinian grał w Dream Theater na instrumentach klawiszowych. Na kartach jego biografii znajduje się również współpraca ze światową czołówką muzyków heavymetalowych oraz hardrockowych, takich jak chociażby Zakk Wylde czy Yngwie Malmsteen..

Ten amerykański pianista i kompozytor - swobodnie poruszający się w stylistykach rocka progresywnego, metalu, ale również i jazzu - stworzył płytę mroczną, bardzo techniczną, opartą głównie na brzmieniach gitary elektrycznej. Kolejne kompozycje nacechowane są ogromnym dynamizmem. Niebywałe tempo, ostre i agresywne riffy, kosmicznie szybkie solówki - to właśnie podstawowe elementy tego wydawnictwa. Harmonie ocierają się momentami nawet o metal neoklasyczny. "Molecular Heinosity" jest niezwykle trudna w odbiorze, co może być powodem, że będzie nie do końca doceniona.

Niewątpliwie album ten jest bardzo niezależny i prezentuje indywidualne gusta muzyczne Sheriniana, trzeba też przyznać, że muzyka na tym krążku stoi na bardzo wysokim poziomie warsztatowym, a do tego prezentuje wiele eksperymentalnych i nowoczesnych brzmień. Płyta wywołuje mieszane odczucia u odbiorców, jednak warto posłuchać, żeby wyrobić sobie o niej własne zdanie.

Michał Pakulski