My Dying Bride

Manuscript

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy My Dying Bride
Recenzje
2013-06-20
My Dying Bride - Manuscript My Dying Bride - Manuscript
Nasza ocena:
7 /10

Zupełnie nieoczekiwana nowa EP usypiaczy węży z My Dying Bride przynosi nam cztery premierowe kompozycje.

Kawałki te, choć nie są czymś wybitnym, świeżym czy jak na ten zespół eksperymentalnym, z pewnością zadowolą fanów My Dying Bride, a tych, którzy wcześniej nie mieli styczności z zespołem, być może przekonają do klasycznych albumów, jak i ostatnich opusów otrzymanych na niezwykle równym poziomie.

Epka prezentuje My Dying Bride w całej swej krasie. Od niezwykle melodyjnego oblicza idącego w parze z wyłącznie czystymi wokalami Aarona ("The Manuscript), przez agresywne, deathmetalowe uderzenie ("Var Gud Over Er"), aż po chyba najbardziej podniosły, będący w pewnym sensie opowieścią niż metalową kompozycją "A Pale Shroud of Longing", wreszcie "Only Tears To Replace Her With", czyli coś na kształt outro i klamry spinającej materiał.

Niestety, mimo iż lubię, a może nawet uwielbiam My Dying Bride za konsekwencję, unikalny styl, smutek i rozpacz w głosie Aaraona, traktuję to wydawnictwo jak przedłużenie zeszłorocznego albumu. Ot, kolejne prawie pół godziny, które warto z Anglikami spędzić, ale niekoniecznie się tym czasem ekscytować.

Jeśli uważasz, że ich propozycja doom metalu to wszystko czego potrzebujesz - śmiało czym prędzej zaopatrz się w tą EP-kę. Nie będą to wywalone w błoto pieniądze, ponieważ to klasowy i często bezkonkurencyjny doom. Jednakże, jeśli w swoich muzycznych poszukiwaniach wychodzisz z założenia, że znajdziesz coś lepszego - masz całkowitą rację. Tylko, po co szukać na siłę skoro jest My Dying Bride?

Grzegorz "Chain" Pindor