The Positive

The Positive

Pozostałe recenzje wykonawcy The Positive
Recenzje
2011-04-22
The Positive - The Positive The Positive - The Positive
Nasza ocena:
7 /10

The Positive ma na swoim koncie udział w Debiutach Opolskich oraz na festiwalu Top Trendy; występował także w programie telewizyjnym Nowa Generacja.

Najnowszy krążek zespołu, wydany przez firmę Luna Music, nosi nazwę "The Positive" i zawiera wszystko, do czego The Positive zdążył już przyzwyczaić koncertową publiczność: funkowy groove, dyskretny jazz i soul, wiele pozytywnych wibracji, wszystko to podane jak wata cukrowa na odpuście - zjada się jedną i prosi o więcej.

Odpowiedzialnym za wszystkie linie basów oraz część kompozycji jest Marcin Pendowski, znany m.in. ze współpracy z Artrosis czy Kubą Stankiewiczem. Marcin pracuje nad swoim autorskim materiałem jazzowo-funkowym o nazwie "Pendofsky" Postacią odpowiedzialną za wokale oraz teksty jest Mateusz Krautwurst, uczestnik programu Fabryka Gwiazd.  Do tej pory zasłynął m.in z groteskowego wykonania Hymnu USA podczas XII Gali KSW, po którym o mało co nie musiał w pośpiechu opuścić kraju. Reszta ekipy to Łukasz Sobolak grający na perkusji (udziela się m.in. w Mikromusik, u Leszka Cichońskiego). Łukasz Damrych obsługuje wszystkie instrumenty klawiszowe, jest także producentem muzycznym (współpracuje  m.in.z Katarzyną Groniec, Bartoszem Porczykiem). Na gitarze znakomity Piotr Kaluta, który w charakterny sposób dodaje pulsacji zespołowi.

Do współpracy przy nagrywaniu debiutanckiego krążka zaproszono Natalię Kukulską i Urszulę Dudziak, które można usłyszeć w numerach "Kochanie" i "Nie na zamówienie". Dodatkowo raper z Kongo - Frenchy - wziął udział w nagraniu piosenki "So Tired". Na płycie znajduje się również kilka instrumentalnych wersji utworów. Całość materiału to mieszanka popu, funky, soulu, jazzu i elektroniki okraszona dużą ilością basowego groove'u.

Lech Spaszewski