Kajetan Drozd Acoustic Trio

Bourbon And The Blues

Gatunek: Blues i soul

Pozostałe recenzje wykonawcy Kajetan Drozd Acoustic Trio
Recenzje
2012-03-05
Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues
Nasza ocena:
5 /10

Pochodzący z Gliwic gitarzysta i wokalista, Kajetan Drozd, na stałe wpisał się już w bluesowy folklor Śląska. Stało się tak za sprawą dwóch przebojowych kapel, których jest liderem.

Wraz z pierwszą z nich, Siódmą w Nocy, nagrał album studyjny w 2009 r. Teraz przyszła kolej na kolejny zespół Kajtka, czyli Kajetan Drozd Acoustic Trio.

Mocnym punktem występów Kajetana Drozda były od zawsze popisy sceniczne i dobry kontakt z publicznością. Zaprocentowało to znaczną popularnością Siódmej w Nocy w środowisku bluesowym i jej częstą obecnością na festiwalach muzycznych. Dało to również asumpt do nagrania płyty, o której wielu chciałoby zapomnieć. Nie ma co ukrywać, że Kajetan Drozd Acoustic Trio również bazuje na koncertach z przytupem, dla odmiany utrzymanych tym razem w klimatach country - rodeo. Debiutancki album formacji jest dobrą okazją do sprawdzenia, ile tego klimatu udało się przemycić muzykom do studia.

Wszelkie próby oceny "Bourbon And The Blues" sprowadzają się do zasadniczego dylematu: czy wokal pełni istotną rolę w zespole, czy nie. Zwolennicy tej pierwszej opcji  mogą bowiem przeżyć męki pańskie, słuchając jedenastu surowych, akustycznych utworów, które z zasady powinny być prowadzone przez potężny i charyzmatyczny głos. Wokal Kajtka jest już znany od dawna i spora część słuchaczy się do niego przyzwyczaiła, lecz trudno nie zauważyć, jak bardzo odstaje on od reszty, notabene, dość profesjonalnego zespołu. I mam tu również na myśli gitarzystę, gdyż w tej roli Kajetan Drozd sprawdza się wyśmienicie.    

Widowiskowe koncerty i porządna sekcja rytmiczna nie zawsze procentuje w postaci dobrej płyty. "Bourbon And The Blues" plasuje się gdzieś w połowie peletonu i to pod warunkiem, że ktoś lubi bluesa i klimaty country & western. Wyprzedzają ją niektóre mniej przebojowe wydawnictwa, lecz z lepszym wokalem, który stanowi głównie o wartości całego zespołu obracającego się w wyżej wymienionych gatunkach.

Kuba Chmiel