Incognito

Amplified Soul

Gatunek: Blues i soul

Pozostałe recenzje wykonawcy Incognito
Recenzje
2014-07-10
Incognito - Amplified Soul Incognito - Amplified Soul
Nasza ocena:
8 /10

"Amplified Soul" to materiał przesiąknięty brytyjską muzyczną wolnością. Nie ma tu, ani jednego dźwięku na siłę, każda nuta wpływa swobodnie do głowy słuchacza, dryfuje nieśpiesznie i z gracją wypływa dalej, by zarażać kolejnych odbiorców.

Na nowym krążku Incognito znalazło się 16 utworów, które potrafią zagwarantować niesamowity chill out. To muzyka zawodowców, mieszanka jazzu, soulu, elementów reggae czy funku. Tytułowy utwór tylko zgrabnie otwiera całość, na krążku nie brakuje zarówno popisów wokalnych - "I Couldn’t Love You More" (gościnnie udzielająca się Vanessa Haynes), konkretnych, chwytliwych refrenów - "Hands Up if You Wanna be Loved" z energiczną Katie Leone, jak i prawdziwych tanecznych przebojów - "Hats (Makes Me Wanna Holler)" - kojarzący się zresztą z mega hitem "Happy" Pharrella Williamsa. Świetny podkład usłyszymy w lirycznym "Deeper Still", zjawiskową linię melodyczną w "Wind Sorceress", przyjemne trąbki zaś w "The Hands of Time", za wokalne wykończenie płyty odpowiada Bluey, "Stop Running Away" to najdłuższy utwór na płycie, delikatnie i bez pośpiechu kończący naszą podróż z "Amplified Soul".

W moim odczuciu lepiej pod względnym wokalnym wypadają na krążku panie. Muzycznie jest oczywiście pięknie, może kompozycje nie tworzą jednej zwartej całości i momentami się wszystko (zbytnio) rozpływa, ale generalnie "Amplified Soul" brzmi naprawdę atrakcyjnie. Na plus jeszcze nieprzeciętna okładka, dobrze obrazująca klimat płyty.

Jakub Kosek