Bumblefoot

Abnormal

Gatunek: Alternatywa

Pozostałe recenzje wykonawcy Bumblefoot
Recenzje
2009-03-01
Bumblefoot - Abnormal Bumblefoot - Abnormal
Nasza ocena:
8 /10

"Abnormal" to materiał, na który długo czekałem. Ron Thal znany jest obecnie jako gitarzysta Guns N' Roses (gdzie zastąpił Bucketheada), lecz dla mnie zawsze będzie Bumblefootem. Wprawdzie muzyk zwolnił nieco tempo wydawanych płyt, jednak jest on artystą absolutnie pracowitym, czego dowodem jest ilość projektów, w których występuje. Występuje zresztą jako główny gitarzysta na najnowszej płycie Gunsów - "Chinese Democracy".

Szesnaście utworów w typowym dla niego stylu: nagłe zwroty, pomieszanie gatunków i niewiarygodnie pomysłowe solówki. Całość mieści się jednak w stylistyce rockowej. Ten człowiek spokojnie mógłby być (i jest zapewne) inspiracją dla wielu młodych gitarzystów. Ron Thal jest żywym dowodem na to, że można mieć własnych mistrzów i nagrywać muzykę, nikogo nie naśladując. O własny gitarowy styl w tego rodzaju muzyce jest coraz trudniej. I to niewiarygodne staccato! Szczególnie polecam solo w "Jenny B" oraz utwór "Conspiracy".

Płyta typowa dla niego, a więc kawał gitarowej muzyki. Towarzyszą mu muzycy znani z poprzednich dokonań Bumblefoota, więc zgrani i rozumiejący istotę rzeczy. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli go zobaczyć podczas klinik gitarowych, w których tak się lubuje. Inna rzecz, że sama koncepcja i jego bogata technika gry na pewno pozwolą mu w przyszłości nagrać jeszcze kilka albumów. Czekamy!

 

Tomasz Jakubowski