Incubus

Monuments And Melodies

Gatunek: Alternatywa

Pozostałe recenzje wykonawcy Incubus
Recenzje
2010-01-03
Incubus - Monuments And Melodies Incubus - Monuments And Melodies
Nasza ocena:
7 /10

Pod każdym względem śmiały, nowatorski i niestereotypowy styl grupy Incubus usłyszymy na ich najnowszym dwupłytowym wydawnictwie "Monuments And Melodies". Na scenie rockowej zespół ten nieprzerwanie tworzy od osiemnastu lat i jest to już ich siódmy album, tym razem kompilacyjny.

Początkowo twórczość Incubus porównywana była do takich zespołów, jak: Red Hot Chili Peppers czy Faith No More, a to głównie ze względu na zgrabne łączenie stylu funky z rockiem, a nawet metalem. Jednak po niedługim czasie okazało się, że grupę stać na dużo, dużo więcej. W zespole Incubus na przestrzeni lat bardzo ciekawie przedstawia się współpraca José Pasillasa (perkusja) z Benem Kenneyem (gitara basowa) - ci panowie naprawdę są świetnie zgrani i tworzą absolutnie wybitny fundament grupy. "Monuments And Melodies" to dwupłytowa kompilacyjna składanka utworów z czterech ostatnich płyt Incubus uzupełniona o dwie kompozycje premierowe: "Midnight Swim" oraz "Black Heart Inertia". Składanka oscyluje raczej w stronę łagodniejszego oblicza amerykańskiego bandu, choć w całości stanowi miarodajny przekrój ich twórczości.

Moimi faworytami na tym krążku są utwory "Drive" (CD1), "Love Hurts" (CD1), "Martini" (CD2) oraz "Let’s Go Crazy" (CD2).

Michał Pakulski