The Raconteurs

Consolers Of The Lonely

Gatunek: Alternatywa

Pozostałe recenzje wykonawcy The Raconteurs
Recenzje
2009-11-10
The Raconteurs - Consolers Of The Lonely The Raconteurs - Consolers Of The Lonely
Nasza ocena:
9 /10

"Consolers Of The Lonely" czyli ostatni album amerykańskich rockmanów z The Raconteurs, serwuje nam porządną dawkę zachodniego, alternatywnego rocka. Pomimo faktu, iż jest to dopiero druga płyta grupy, na której czele stoi Jack White, zespół ma na swoim koncie już nie jeden sukces.

Formacja The Raconteurs powstała w 2005 roku z inicjatywy wokalisty The White Stripes oraz multiinstrumentalisty Brendana Bensona. Ich nietypowe podejście do muzyki oraz niezwykle chwytliwe kompozycje wnoszą rzadko spotykaną świeżość do szeroko pojętego rocka.

"Consolers Of The Lonely" już od pierwszych sekund zdradza, że będziemy mieli do czynienia z bardzo energetyczną i różnorodną płytą. Na darmo szukać tutaj wygibasów gitarowych i kilkuminutowych solówek lecz nawet bez tego typu zabiegów płyta wyróżnia się z milionów innych.

Pozytywny klimat, który jest zawarty w każdym pojedynczym utworze, nie pozwala słuchaczowi nawet na chwilę odczuć znużenia. Żwawsze numery takie jak "Salute Your Solution", "Attention" czy "Old Enough" szybko wpadają w ucho i tylko wzbudzają apetyt na więcej. Z drugiej zaś strony, płyta posiada również kilka spokojnych kawałków ("Top Yourself", "You Don’t Understand Me" czy "Many Shades Of Black"), które idealnie komponują się z resztą płyty.
Grupa The Raconteurs swoją nową płytą bardzo wyraziście pokazuje, iż muzyka rockowa brzmiąca miejscami jak rodem z lat 80 i przypominająca takie zespoły jak Led Zeppelin czy The Beatles w dalszym ciągu ma się świetnie. Energia i klimat wprost bijące od płyty “Consolers Of The Lonely" są niewątpliwie motorem napędowym jedenastu świetnych kompozycji, które znalazły się na krążku. Ten zespół, choć w Polsce jeszcze stosunkowo mało znany, całkiem nieźle rokuje na przyszłość i myślę, że jeszcze nie jednym nas zaskoczy.

Kuba Rozio