Skowyt, Venflon, Empire razem w trasie

Newsy
Skowyt, Venflon, Empire razem w trasie

Zapraszamy na jedną z najciekawszych, a na pewno najmocniejszych letnich tras koncertowych 2012 roku.

Skowyt, Venflon i Empire to nowe rozdanie na krajowej scenie rockowej. Ostry przekaz, bezkompromisowa postawa, świeżość i energia - to znaki rozpoznawcze kapel, które bez cenzury i zbędnych ceregieli mówią to co myślą.

Zespoły zagrają:
29.06. Katowice, "Kultowa": Venflon + Skowyt
30.06. Radom, "Katakumby": Venflon + Skowyt + Twist Off
07.07. koncert odwołany
14.07. Bydgoszcz, "Estrada": Venflon + Empire
15.07. Grudziądz, "Underworld Xes": Venflon + Empire
20.07. Kraków, "Kazamaty": Venflon + Skowyt
21.07. Bielsko-Biała, "Rudeboy": Venflon + Skowyt

Venflon
www.venflon.pl

Venflon to energia Metalu i melodia grunge'u. Połączenie nowoczesności z tradycją. Venflon to miejsce, z którego się wywodzimy a zarazem punkt, do którego zmierzamy. Nasza muzyka wynika z naszej potrzeby grania. To, że jej słuchacie wynika z Waszej potrzeby słuchania. My łoimy, Wy słuchacie - piękne i proste. Venflon prężnie działa od 2003 roku. Przez ten czas zespół przeszedł dwie zmiany składu, popełnił pięć wydawnictw, zagrał kilkaset żywiołowych koncertów na terenie całej Polski, wielokrotnie pokazywał się w radiu i telewizji.
Do najważniejszych wydarzeń w karierze zespołu należy występ na głównej scenie festiwalu Hunterfest 2007, udział w prestiżowym projekcie "Rhythm Of Football" szwajcarskiej rozgłośni Radio11, do którego Venflon został zaproszony przez radiową Trójkę (Na czas Euro 2008, 16 specjalnie wybranych stacji radiowych ze wszystkich krajów biorących udział w turnieju), dojście do finału Antyfest 2009, koncerty na żywo na antenach Radia Dla Ciebie oraz Antyradia. Ponadto Venflon został oficjalnym partnerem akcji Poland Loves System of a Down. Nagrał cover utworu SOAD’u - "Boom". Do ścieżki dźwiękowej nagranej przez Venflon został zmontowany klip, na którym polscy fani zapraszają SOAD do naszego kraju.

Skowyt
www.skowyt.net

Totalnie energetyczna muzyka, która oscyluje wokół punk-rocka. Teksty są mocne, zaangażowane. Muzyka oparta na prostych, ostrych gitarowych riffach. Koncerty są spontaniczne, niereżyserowane, przepełnione szczerą rockową energią. W 2011 r. nakładem Ars Mundi ukazał się ich debiutancki album "Achtung, Polen!" (7 miejsce w zestawieniu płyt roku 2011 wg Marka Wiernika, 13 w rankingu polskich płyt słuchaczy AntyRadia). Mówiąc najkrócej, jest to muzyka dla młodych ludzi, którzy przychodzą na koncerty wyszaleć się przy muzyce, która przemawia do nich bezpośrednim przekazem.
W 2011 r. Skowyt zagrał na Ursynaliach, 7Festival Węgorzewo. Skowyt jest laureatem przeglądów i festiwali muzycznych m.in. Rockowisko 2010 w Hajnówce, Rock In Minsk 2010, Around The Rock 2011. W tej chwili Skowyt znajduje się w czołówce listy przebojów Antyradia - Turbo Top.

Empire
http://www.myspace.com/empire3miasto

Zespół pochodzi z Trójmiasta. Został założony w grudniu 2006 roku . Muzyka zespołu to ciężki, mocny i melodyjny metal z wpływami heavy, thrash,a także rocka. Charakterystycznym punktem formacji jest wokalistka Marzena Drzeżdżon, która łączy czysty śpiew i growl. Zespół był półfinalistą ostatniej edycji programu Must Be The Music, w którym spotkał się z bardzo pochlebnymi opiniami jurorów.