Posłuchaj nowego utworu Testament

Newsy
Posłuchaj nowego utworu Testament

"True American Hate" to nowy utwór Testament zapowiadający nadchodzący album "Dark Roots Of Earth".

Następca krążka "The Formation of Damnation" z 2008 roku zostanie wydany przez Nuclear Blast 30 lipca.

Materiał został wyprodukowany przez Andy'ego Sneapa (Arch Enemy, Nevermore, Accept, Exodus), natomiast za rejestrację, miks i mastering utworów bonusowych, które znajdą się na specjalnej edycji wydawnictwa odpowiada Juan Urteaga (Cattle Decapitation, Heathen, Vile, Sadus). Okładkę stworzył Eliran Kantor, który współpracował wcześniej m.in z Atheist czy Sigh.

Chuck Billy opowiedział o koncepcie utworu "True American Hate": "Ten kawałek został zainspirowany obrazami, które widzieliśmy w wiadomościach, związanymi z obecnością naszych wojsk w innych krajach. Oglądaliśmy tam dzieciaki poniżej 10 roku życia, które razem ze swoimi rodzicami palili amerykańską flagę. To szokujące widzieć tę generację dzieci nauczonych nienawiści w tak młodym wieku. To skłania do myślenia nad tym, co się stanie za 10 czy 15 lat, kiedy większość tych nastolatków dorośnie do tego, żeby naprawdę nienawidzić."

 

Testament zakończył również zdjęcia do teledysku promującego "Dark Roots Of Earth". Obraz powstanie do utworu "Native Blood". Video było kręcone w rezerwacie Indian. Jak wyjaśnia Chuck Billy: "To utwór o moim indiańskim pochodzeniu. To prawie protest song, mówiący o tym, że rdzenni Amerykanie chcą żeby ich głos został wreszcie wysłuchany."

Tracklista "Dark Roots Of Earth"

01. Rise Up
02. Native Blood
03. Dark Roots Of Earth
04. True American Hate
05. A Day In The Death
06. Cold Embrace
07. Man Kills Mankind
08. Throne Of Thorns
09. Last Stand For Independence

Bonusy dostępne na limitowanym wydaniu CD+DVD:

10. Dragon Attack (Queen cover)
11. Animal Magnetism (Scorpions cover)
12. Powerslave (Iron Maiden cover)
13. Throne Of Thornes (extended version)