Rae Morris supportem przed Fink

Newsy
Rae Morris supportem przed Fink

Supportem na listopadowym koncercie Fink w warszawskim klubie Stodoła będzie Rae Morris.

Rae Morris jest 19 letnią piosenkarką z Blackpool - nadmorskiego miasteczka w północnej Anglii, która gry na pianinie uczyła się od 4 roku życia. Pomimo młodego wieku, Rae zachwyca dojrzałością tekstów pisanych przez siebie piosenek. Artystka porwała publiczność w klubach i na festiwalach, na których zaczęła występować 2 lata temu. Morris nagrała swój debiutancki EP "For You" z Charlie Fink z Noah and The Whale, a w kwietniu tego roku supportowała Bombay Bicycle Club (wraz z Lianne La Havas) podczas trasy w UK. Debiutancki album Rae zostanie wydany przez Atlantic Records w 2013 - więcej na www.raemorris.co.uk

Fink (Fin Greenall) - brytyjski autor tekstów, gitarzysta, producent i DJ z Brighton. Fink to także nazwa grupy koncertowej w skład której wchodzą również Guy Whittaker (bas) i Tim Thornton (perkusja). Artysta wydaje płyty w niezależnej wytwórni Ninja Tune. Jest autorem tekstów m.in. dla Johna Legenda. Współtworzył piosenkę Half Time Amy Winehouse, która ukazał się w pośmiertnym wydawnictwie artystki zatytułowanym "Lioness: Hidden Treasures".

Fink urodził się w Kornwalii i dorastał w Bristolu. Pochodził z muzykalnej rodziny. Jego ojciec był muzykiem folkowym, a matka managerem muzycznym. Jako nastolatka oraz na początku swojej kariery inspirowała go muzyka house oraz acid-jazz. Uzyskał dyplom z historii i anglistyki na Uniwersytecie Leeds, oraz podpisał kontrakt z Kikin' Records. Pracował jako promotor londyńskiego klubu, oraz jako DJ.

W 2001 roku Fink nagrał pierwszy album dla wytwórni Ninja Tune - "Fresh Produce", jednak to drugie dzieło muzyka - "Biscuits for Breakfast" z 2006 roku zdefiniowało jego styl muzyczny.

15 listopada 2012,
Warszawa, Klub Stodoła.


Wejście od 18:00

Bilety na koncert w cenie 77 zł dostępne są w sprzedaży internetowej na www.LiveNation.pl i w sklepach!

Przedsprzedaż Fan Club - 28 maja od godziny 10:00 - 31 maja  do godziny 8:00
Przedsprzedaż - 31 maja od godziny 8:00

Pakiety Fan Club - zamówienia można składać do 8 października na stronie artysty http://www.finkworld.co.uk/

Bilety:
77 pln - miejsca stojące

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

www.finkworld.co.uk
www.facebook.com/finkmusic
http://twitter.com/finkmusic
www.youtube.com/finkvids
http://ninjatune.net/artist/fink