Slipknot podsumowuje działalność płytą best of

Newsy
Slipknot podsumowuje działalność płytą best of

Slipknot to więcej niż zespół. Dla milionów fanów mocnego grania na świecie, to sposób życia. Grupa postanowiła podsumować dotychczasową karierę, jednocześnie oddając w ten sposób hołd Paulowi Grayowi, przedwcześnie zmarłemu w 2010 roku basiście.

"Antennas To Hell" to CD zawierające 19 najsłynniejszych utworów z dyskografii Slipknot. Zespół z Des Moines w stanie Iowa nagrał tylko cztery płyty studyjne, lecz pomimo dość skromnego dorobku, jak na ponad 15 lat istnienia, miał ogromny wpływ na fanów pod każdą szerokością geograficzną. Charakterystyczne uniformy, maski, numery zamiast nazwisk, efektowne koncerty i przede wszystkim totalne szaleństwo na scenie dziewięciu muzyków, które porywało, porywa i będzie porywać fanów. Jak wyjaśnia znakomity perkusista kapeli, Joey Jordison: "Łączy nas nienawiść. Czasem do samych siebie, czasem do całego świata. Bywa, że nienawidzimy własnego życia. Lecz kiedy jesteśmy razem, dzieje się coś niewyobrażalnie wielkiego i wtedy wydobywamy z siebie to nieziemskie brzmienie oraz wielką energię. No i wierzymy w to, że możemy zawładnąć światem".

Slipknot już zawładnął sercami milionów fanów chociażby takimi kompozycjami, jak "Wait And Bleed", "Spit It Out", "People = Shit", "Left Behind", "Pulse Of The Maggots", "Before I Forget", "Vermilion", "Dead Memories" czy "Snuff". Wszystkie znalazły się na prezentowanym "best of…" zamaskowanych szaleńców z Iowa. Wisienką na tym przebojowym zestawie jest CD z koncertu na angielskim Download Festival w 2009 roku. Slipknot promowali wówczas album "All Hope Is Gone", który znalazł się na szczycie "Billboardu".

"Antennas To Hell" promowana będzie koncertami Slipknot, które stanowić będą zamknięcie pewnego etapu działalności zespołu i otwarcie kolejnego. Do promocji wykorzystana będzie także aplikacja mobilna Wear The Mask, pozwalającą kontaktować się fanom zespołu ze sobą i stworzyć własną maskę. Aplikacja będzie dostępna równolegle z premierą kompilacji.

Jedenaście platynowych płyt, 38 złotych, nagroda Grammy - to komercyjny wymiar sukcesu grupy. Slipknot wszedł już na stałe do panteonu mocnego grania. Znaleźli się wśród naśladowanych, nie wśród naśladowców. Dotarli do milionów fanów na świecie i bez wątpienia przez kolejne lata również będą z nienawiścią wykrzykiwać ze sceny: "People = Shit", bo nagranie pierwszej płyty bez Paula Graya zapowiedziano na początek 2013 roku.

Setlista:
(sic)
Eyeless
Wait And Bleed
Spit It Out
Surfacing
People = Shit
Disasterpiece
Left Behind
My Plague (New Abuse Mix)
The Heretic Anthem (live)
Purity (live)
Pulse Of The Maggots
Duality
Before I Forget
Vermilion
Sulfur
Psychosocial
Dead Memories
Snuff