Rock Piknik w Parku Sowińskiego

Newsy
Rock Piknik w Parku Sowińskiego

W najbliższą sobotę w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli odbędzie się Rock Piknik. Od godziny 16 na scenie amfiteatru wystąpią zespoły: Mniejsze Zło, RedRoom, Skowyt, Dogbite oraz gwiazda wieczoru - Mech. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zapowiada się mocny, rockowy wieczór - zapraszamy!

9.06. sobota, godz. 16
Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, Warszawa

Program koncertu:
16:00-16:50 Mniejsze Zło
17:00-17:50 RedRoom
18:00-18:50 Skowyt
19:00-19:50 Dogbite
20:00-21:00 Mech

***

Mniejsze Zło

Początki. O tak początków było wiele poczynając od amatorskich coverów, aż po własną twórczość. Nasze pierwsze wyposażenie techniczne oraz jakość nagrań pozostawiały wiele do życzenia, ale mimo to brnęliśmy w to dalej i sprawiało nam to coraz większa radość. Pierwsze próby miały raczej charakter komiczny. Ciągły śmiech i brzdękanie strun, jednym słowem zero powagi i przyszłości... A jednak coś ruszyło. Zaczynaliśmy tworzyć własne utwory co sprawiało nam dużo zabawy, a także i uczyło kreatywnego myślenia. Nasza muzyka powoli z powielania innych stylów czy grania już istniejących piosenek zmieniała się w indywidualne pomysły na własny styl i brzmienie. Do dziś próbujemy w naszych piosenkach zastosować wiele urozmaiceń, aby brzmiały one świeżo. Godziny spędzone w garażach oraz przed komputerem w naszym amatorskim ' studiu ', czy nawet w małym pokoju, który ledwo co mieści dwa instrumenty a na jego podłodze plączą się węże kabli. Słuchamy bardzo dużo muzyki co ma wpływ na naszą twórczość i dlatego nasze piosenki nie są w jednym stylu i ciężko w ogóle określić w jakim. Miejmy nadzieje, że kiedyś wystąpimy przed większą publiką, nagramy kilka płyt i w rubryce ' o zespole ' będziemy mieli więcej do pisania i chwalenia się ;)

www.facebook.com/mniejszezlo

***

RedROOM

Zespół RedRoom powstał w 2009 roku. Wszystko zaczęło się od wspólnej pasji dwóch braci: Pawła Jędrusika (wokal, gitara) i Czarka Ratyńskiego (gitara), którzy pomimo wielu różnic znaleźli wspólny język muzyczny i z niemałymi problemami uformowali pierwszy skład zespołu. Po kilkunastu miesiącach w składzie nastąpiły zmiany. Piotra Groblewskiego(bas) zastąpił Arek Zaporski, a Tomasza Pomorskiego(perkusja)-Paweł "Padre" Stasiak. W samym 2011 roku RedRoom zagrał ponad trzydzieści koncertów, nie tylko w Warszawie, ale również w Krakowie, Białymstoku, Piekarach Śląskich, Łomży czy Ostrowie Wielkopolskim, a kapela zyskała nowych fanów i przyjaciół, których liczba wciąż rośnie. Od samego początku na energetycznych koncertach panuje świetna atmosfera. Dochodzą do tego melodyjne refreny i niegłupie jak na dzisiejsze czasy teksty, w których każdy znajdzie cząstkę swojego życia. Aktualnie RedRoom pracuje nad debiutancką płytą, której premiera jesienią 2012 roku.

www.facebook.com/zespolredroom

***

Skowyt

ACHTUNG, POLEN! ALARM DLA POLSKI!

Skończyła się era piosenek o niczym. Skończyła się era starych dziadów i "cudownej" opolskiej publiczności. Skończył się parostatkiem piękny rejs! Gitary znowu gryzą jak psy. Tęsknisz za atmosferą Jarocina '84? Zobacz Skowyt na żywo. Hałas, zadyma i pogo jak za dawnych lat!

www.skowyt.net

***

DOGBITE

Grupa Dogbite, znana między innymi z utworu promującego, kultowy film Marka Koterskiego "Dzień Świra" powraca w nowym składzie i z nowym materiałem. Największe sukcesy grupy przypadają na okres 2002-2005, kiedy to wspomniany utwór "Dzień Świra" ale również "Gizela", "Regałowy" oraz "Hej Mała" zajmowały pierwsze miejsca list przebojów w radiostacjach i telewizjach muzycznych. Pierwsza płyta pt. "Ugryzł Mnie pies, czyli psy, koty i inne kłopoty"(2003) zebrała bardzo pozytywne recenzje w prasie branżowej. Podobnie było z drugim wydawnictwem pt.: "Turboepka" (2005). Dogbite koncertował wówczas na wszystkich ważniejszych rockowych imprezach w kraju, takich jak np. Przystanek Woodstock, Finał WOŚP, Yach Film Festival lub Jarocin. W 2007 roku grupa Dogbite zawiesiła działalność, chwilę po zakończeniu nagrań na trzeci album o roboczym tytule "Anatra Guardia". Większość utworów z tej sesji a przede wszystkim tytułowy "Anatra Guardia" wraz z teledyskiem, zostały zablokowane przez ówczesną cenzurę w czasach tzw. "wolnych mediów". Jednak już od 2009 roku Dogbite regularnie koncertuje. Pod koniec marca 2011 odbyła się oficjalna premiera singla i teledysku pt. "A kto to wie" Grupa aktualnie kończy prace nad albumem pt. "Dynamit" którego premiera przewidziana jest na jesień bieżącego roku.

facebook.com/dogbitepolska

***

MECH

Mech (pierwotnie jako Zjednoczone Siły Natury "Mech") powstał w Warszawie w 1977 r. z inicjatywy Macieja Januszko i Roberta Milewskiego. Początkowo zespół działał w składzie: Maciej Januszko - śpiew, gitara; Robert Milewski - śpiew, instrumenty klawiszowe; Janusz Łakomiec - gitara; Krzysztof Fijałkowski - gitara basowa; Adam Lewandowski - perkusja (min. Air Condition); Andrzej Nowicki - gitara basowa (później Perfect); Janusz Domański - perkusja. Od 1981 Mech działał w składzie: Maciej Januszko - gitara basowa, gitara, śpiew; Janusz Łakomiec - gitara, śpiew; Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew; Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne. W tym składzie nagrał dwie płyty Bluffmanię i Tasmanię - oba zostały wydane w 1983 roku. Zespół zawiesił działalność w 1987 i został reaktywowany w 2004. Powrót nastąpił z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W nowym składzie oprócz Macieja Januszko (śpiew), znaleźli się: Piotr "Dziki" Chancewicz - gitary (Syndia, Agency, BO-Session, Dogbite); Krzysztof Najman - gitara basowa (Closterkeller, Tadeusz Nalepa, John Porter Band, Virgin); Piotr "Posejdon" Pawłowski - perkusja (ex Closterkeller, John Porter Band, Virgin). Jesienią 2005 ukazała się pierwsza po reaktywacji płyta zespołu na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, utrzymane w konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów "Painkiller" i "Nie widzieć nic". Mech koncertuje na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, Hunterfest, Metal Hammer Festival, oraz u boku takich wykonawców jak Korn, Black Label Society, Soulfly czy Heaven and Hell. 5 listopada 2008 roku zespół wystąpił u boku grupy Uriah Heep[2]. 10 sierpnia 2011 roku zespół wraz z min. Judas Priest wział udział w kolejnym Metal Hammer Festival.

www.mech.art.pl