Sabaton spotka się z fanami w poniedziałek

Newsy
Sabaton spotka się z fanami w poniedziałek

Już 28 maja w dniu światowej premiery swojego najnowszego albumu "Carolus Rex" Sabaton odwiedzi Warszawę.

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z fanami połączone z konferencją prasową o godz. 15:00 w Empiku Megastore (Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122).

Sabaton zaprasza na kolejną lekcję historii. Tym razem Szwedzi proponują fanom, których w Polsce mają multum, piosenki dotyczące historii ich ojczyzny. Zespół cofnie się do czasów świetności szwedzkiego imperium od 1561 do 1721 roku. Część tego okresu to rządy króla Karola XII Gustawa, który zapisał się w historii Szwecji licznymi wojnami, również z Polską.

"Carolus Rex" to nie tylko mrówcza praca historyczna i szukanie właściwego brzmienia. Sabaton zdecydował się bowiem na nagranie na rynek szwedzki wszystkich piosenek w ojczystym języku. Wydanie międzynarodowe jest oczywiście zaśpiewane po angielsku. Poza 11 kompozycjami na standardową edycję, zespół zarejestrował również bonusy na wersję limitowaną. Wśród nich cover Rammstein "Feuer Frei", który Joakim zaśpiewał po niemiecku, a także "Twilight Of The Thunder God" z Peterem Tägtgrenem z Hypocrisy na wokalu. Zainteresowanie fanów jest tym większe, że zespół zmienił niedawno swój skład.

Przy okazji Sabaton zaprosi fanów na największy koncert w ich karierze, który odbędzie się w Polsce, w ramach tegorocznego Przystanku Woodstock

Najnowsza płyta Sabaton "Carolus Rex" dostępna w sprzedaży już 28 maja.