Nowa płyta Linkin Park za miesiąc

Newsy
Nowa płyta Linkin Park za miesiąc

Na 26 czerwca 2012 wyznaczona została data premiery piątej studyjnej płyty grupy Linkin Park.

Album będzie nosić tytuł "Living Things", a promuje go singlowa kompozycja "Burn It Down". Linkin Park będzie promować krążek na światowej trasie koncertowej, która nie ominie Polski.

O brzmienie 12 piosenek z płyty "Living Things" zadbali Mike Shinoda, członek Linkin Park, wokalista, raper i multiinstrumentalista, oraz legendarny producent Rick Rubin (m.in. Metallica, Slayer, Danzig, Johnny Cash, Dixie Chicks, Neil Diamond), dla którego to trzecia współpraca z zespołem. Materiał już zbiera pozytywne opinie od dziennikarzy prestiżowych mediów amerykańskich, którym został zaprezentowany. "To najmocniejsza rzecz Linkin Park od czasu debiutu »Hybrid Theory« z 2000 roku" - napisał magazyn "Rolling Stone".

Oprócz ogłoszenia daty premiery albumu, Linkin Park ogłosili także, że będą promować piąty krążek na światowej trasie koncertowej. W sierpniu w Ameryce Północnej będą im towarzyszyć Incubus i Mutemath. W Europie grupa z Kalifornii pojawi się wcześniej, bo pod koniec maja, a 9 czerwca zagości po raz drugi w Polsce. Linkin Park będzie gwiazdą Orange Warsaw Festival, który odbędzie się na warszawskiej Pepsi Arenie, czyli stadionie Legii. W Polsce Amerykanie - dwukrotni laureaci Grammy, którzy do tej pory sprzedali ponad 50 mln płyt na świecie - mają mnóstwo oddanych fanów, o czym mogli się przekonać podczas swojej pierwszej wizyty, 13 czerwca 2007 roku, gdy na Stadionie Śląskim supportowali Pearl Jam.

Źródło: www.warnermusic.pl