Konkurs - wygraj bilet na koncert Joscho Stephana

Newsy
Konkurs - wygraj bilet na koncert Joscho Stephana

W naszym konkursie do wygrania bilety na koncert gitarowego wirtuoza gypsy jazzu Joscho Stephana z zespołem.

Artysta nazywany "najszybszym gitarzystą świata" wystąpi 23 maja w Synagodze Pod Białym Bocianem, a do swojego koncertu zaprosił wrocławską sławę gitary Krzysztofa Pełecha.

"Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!" - tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach.

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry. Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.

Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem. Zwany jest też często następcą legendarnego Django Reinhardta.

Joscho Stephan koncertuje i nagrywa: Swinging Strings, Swing News, Acoustic Live, Django Forever, Django Nuevo, Gipsy meets Jazz - to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

Joscho Stephan
regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami - Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center, czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Joscho Stephan Quartet
gościnnie: Krzysztof Pełech


23.05.12 godz.20:00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety:
50 zł - I miejsca,
40 zł - II miejsca,
25 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Losujemy w poniedziałek o 12:00

Pytanie:

Jaki tytuł nosi ostatnia płyta Joscho Stephana?

Rozwiązanie konkursu:

Ostatnia płyta Joscho Stephana nosi tytuł "Gypsy meets Jazz". Wejściówki otrzymują:

Sławomir Rataj
Ewa Kater


Gratulujemy!