Dziś premiera najnowszej płyty Carlosa Santany

Newsy
Dziś premiera najnowszej płyty Carlosa Santany

Już dzisiaj na półki sklepowe trafi "Shape Shifter" - nowy album Carlosa Santany wydany nakładem Starfaith Records / Sony Music.

"Shape Shifter" to pierwszy krążek, który wydany zostanie nakładem nowego labelu, Starfaith Records. Premierę wyznaczono na 15 maja. Na zestaw złoży się trzynaście instrumentalnych utworów, które powstawały od lat 90. do dziś. Siłą dzieła są wirtuozerskie gitarowe popisy Santany, którego wspiera jego światowej klasy zespół, Santana Band (jedynie w jednym utworze usłyszymy wokalistów - Andy'ego Vargasa i Tony'ego Lindsaya).

Carlos zadedykował płytę rdzennym mieszkańcom Ameryki, do czego zainspirowały go oficjalne przeprosiny wystosowane w 2008 roku przez rząd Australii do Aborygenów oraz Native American Apology Resolution podpisana przez prezydenta Obamę w 2009 roku. - Zachęcam wszystkie kraje (które tego jeszcze nie zrobiły), by uznali racje pierwszych mieszkańców w ich kraju - tłumaczy muzyk. - Niech to będzie ogólnoświatowe przedsięwzięcie.

"Shape Shifter" składa się głównie z oryginalnych kompozycji Carlosa, które przez lata tworzył i archiwizował. Trzymał je na potrzeby wyczekiwanego od lat instrumentalnego albumu. Utwory, które łączy gitara Santany i charakterystyczny dla niego klimat, przełamują wszystkie kulturalne i językowe bariery.

Odkąd Santana pojawił się na scenie San Francisco w latach '60, sprzedał ponad 100 milionów płyt i zagrał dla ponad 100 milionów fanów na całym świecie. Wygrał 10 statuetek Grammy, z czego 9 za wydany w 1999 roku longplay "Supernatural" oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Wraz z albumem "Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics of All Time" (2010), Santana stał się drugim po The Rolling Stones wykonawcą  w historii, który od lat '60 miał w każdej dekadzie co najmniej jedną płytę na szczycie notowania Billboardu. Na liście "100 Greatest Guitarists of All Time" sporządzonej przez magazyn "Rolling Stone" znalazł się na 20. pozycji. - Santana jest jednym z niewielu artystów, którego można rozpoznać po jednej nucie - można było przeczytać w uzasadnieniu.

Album "Shape Shifter" ukaże się na CD oraz LP.

Lista utworów:
1. Shape Shifter
2. Dom
3. Nomad
4. Metatron
5. Angelica Faith
6. Never The Same Again
7. In The Light of a New Day
8. Spark of the Divine
9. Macumba In Budapest
10. Mr. Szabo
11. Eres La Luz
12. Canela
12. Ah, Sweet Dancer

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.