Konkurs - wygraj bilet na koncert Franka Moreya

Newsy
Konkurs - wygraj bilet na koncert Franka Moreya

W naszym konkursie do wygrania bilety na krakowski i chorzowski koncert amerykańskiego gitarzysty, harmonijkarza i wokalisty Franka Moreya.

Pochodzący z Lowell w stanie Massachussets Frank Morey ma na koncie pięć płyt, w tym jedną wydaną przez legendarną chicagowską wytwórnię Delmark. Jeden z dziennikarzy napisał, iż wiele można o Franku powiedzieć, ale z pewnością nie, że ma anielski głos - i to chyba najlepsza charakterystyka tego wykonawcy. Jest on znany z szorstkiego, surowego śpiewu, dobrze oddającego charakter muzyki, jaką wykonuje - czyli nieupiększonego, a za to pełnego charakteru bluesa z domieszką folku i rocka. Jego niepowtarzalny styl to kombinacja wpływu artystów takich, jak Tom Waits, Bob Dylan, Leonard Cohen, Willie Dixon, i Johnny Cash, ale od prostych skojarzeń z folkiem przełomu lat 60. i 70., czy bluesem lub rockiem w czystej postaci, odwodzi większa surowość i mocniejsze, bardziej ostre, podejście. Pomimo tych nawiązań, Frank nie ustępuje swym idolom ekspresją i zaangażowaniem wykonania. Choć grywa covery, to jego koncerty składają się w większości z własnych kompozycji. Ważnym elementem jego autorskiej muzyki są teksty, w których w nienachalnie żartobliwy sposób komentuje rzeczywistość. Jego piosenki to ody do mrocznych spraw toczących się w zaułkach wielkich miast albo w drodze, w środowisku ludzi odrzuconych, przeżywających swoje dramaty z dala od gładkich salonów.  

Trasa 2012:

11.05 Mszana Dolna, Forlwark Stara Winiarnia
12.05 Kraków, Milestone Jazz Club
13.05 Jaworzno, Jazz Club Muzeum
14.05 Chorzów, Szuflada 15
16.05 Gomunice, klub Bogart
17.05 Gdynia, Blues Club
18.05 Gorzów Wlkp., Jazz Club Pod Filarami
19.05 Szczecin, Free Blues Club
20.05 Eutin (D) Rynek (Blues Baltica Festival)
22.05 Grodków, OKiR
23.05 Olomouc (Cz) Bounty Rock Cafe
24.05 Brno (Cz) Stara Pekarna
25.05 Praha (Cz), Blues Sklep
26.05 Świętochłowice, Skałka
27.05 Zabrze, Kopalnia Sztuki

Organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta www.delta.art.pl

Konkurs:

Mamy do wygrania po jednym podwójnym zaproszeniu na koncerty w Krakowie (12.05) i Chorzowie (14.05). Odpowiedzi przesyłajcie na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. W treści wskażcie nazwę miasta. Tytuł maila: Morey.

Pytanie:

W jakim składzie wystąpi w Polsce Frank Morey & his Band?

Rozwiązanie konkursu:


Dziękujemy za maile Bilety otrzymują:

Judyta Rak (Kraków)
Agnieszka Wójtowicz (Chorzów)

Gratulujemy!