Pierwsza edycja PMGuitar GIG

Newsy
Pierwsza edycja PMGuitar GIG

Centrum Gitarowe P.M.Guitar zaprasza na PMGuitar GIG który odbędzie się w środę 6 czerwca w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni.

PMGuitar GIG to jedna z propozycji Centrum Gitarowego P.M.Guitar. Koncerty z cyklu PMGuitar GIG mają na celu przybliżenie postaci muzyków i zespołów poruszających się w rozmaitych stylach muzycznych, a także ukazywać wszechstronność instrumentu jakim  jest gitara.

W pierwszej edycji będziemy mogli usłyszeć:

ProgEnergy
(Poznań) -  zespół powstał na początku 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Łukasza "Luki" Kulczaka. W trakcie kilku miesięcy skład uzupełnili: Kacper Stachowiak (perkusja), Maciej Garbarek (gitara) i Łukasz Olenderek (bas). ProgEnergy tworzy instrumentalną muzykę będącą połączeniem progresywnego metalu z elementami fusion. Na koncercie będą prezentować materiał z Epki "Nothing" oraz inne kawałki z pokręconymi rytmami i harmoniami. Nie zabraknie też kilka światowych hitów w lekko przearanżowanych wersjach.
Strona zespołu: www.facebook.com/ProgEnergy

IND
(Gdynia) - prezentuje muzykę rockową z elementami progresji pełną pasji, tajemniczości, delikatności i zarazem mocy przyprawioną etnicznymi frazami. Niebanalne teksty, melodyjne refreny, zmiany rytmu i tempa, gitarowe kawalkady, przestrzenne sola w połączeniu z żeńskim wokalem dają słuchaczowi możliwość zanurzenia się w bezkresną muzyczną podróż. Zespół jest laureatem festiwalu Song Of Songs w 2008 r. Debiutancki album IND "In Nomie Dei" ukazał się nakładem PMRecords 25.10.2011.
Skład zespołu: Alina Lewandowska (vocal), Michał Paliwoda (gitary), Sebastian Chilewski (perkusja), Jakub Hinc (bas).
Oficjalna strona: www.i-n-d.pl

IND zagra pożegnalny koncert z basistą Jakubem Hincem który opuszcza skład po 5 latach wspólnego koncertowania.

Jako support wystąpią wyróżnione osoby, uczestnicy tegorocznych kursów gitarowych organizowanych przez CG P.M.Guitar.

Podczas koncertu zostaną wręczone: dyplomy dla wszystkich uczestników kursu gitarowego oraz nagrody dla najlepszych gitarzystów tychże kursów.

Imprezę sponsoruje  P.M.Guitar - edukacyjne Centrum Gitarowe oraz Magazyn Gitarzysta fundator nagrody dla najlepszego ucznia Centrum Gitarowego PMGuitar

6.06.2011
Klub Muzyczny Ucho
ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Początek koncertu: 19:00
Otwarcie bram: 18:30.

Wstęp na imprezę: 10 zł.

Organizator: Centrum Gitarowe P.M.Guitar.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.