Debiut Storm Corrosion już w sklepach

Newsy
Debiut Storm Corrosion już w sklepach

Wczoraj miał swoją premierę debiutancki album Storm Corrosion, projektu Mikaela Akerfeldta i Stevena Wilsona.

Przymiarki trwały niemal dekadę, ale w końcu dwóch wybitnych artystów, dwie niesamowite osobowości artystyczne - Mikael Akerfeldt z Opeth oraz Steven Wilson z Porcupine Tree - stworzyły wspólny album. Pod szyldem Storm Corrosion.

Świetni muzycy, serdeczni przyjaciele, artyści o niesamowitej erudycji. To musiało dać znakomity efekt, i dało! Prace przebiegały wyjątkowo. Mikael i Steven nie narzucali sobie niczego, nie ustalali, w jakim kierunku mają pójść. W rezultacie powstał album, który nie przypomina macierzystych zespołów Szweda i Anglika. "Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy czegoś takiego. Znaleźliśmy swoją niszę" - zapewnia Akerfeldt."To było wyjątkowe doświadczenie, inne i intrygujące. Poszliśmy, jak się okazało, w zupełnie inną stronę i nie stworzyliśmy swego rodzaju progmetalowej supergrupy, od której odbiorcy oczekiwaliby jakiejś konkretnej muzyki. Mieliśmy okazję poeksperymentować. Pozwoliliśmy sobie na wiele w jak najlepszym tego znaczeniu" - dodaje Steven Wilson.

Panowie pracowali w Anglii, w należącym do Stevena No Man's Land Studio w Hertfordshire. Stworzono i nagrano sześć kompozycji, które odzwierciedlają muzyczne inspiracje i poszukiwania Mikaela i Stevena. "Storm Corrosion" to odbicie totalnej wolności twórczej. Sytuacji, w której możliwe jest wszystko, w której pomysły się krzyżują, tworząc nową jakość. Już promujący całość numer "Drag Ropes" ilustruje doskonale to podejście. Podobnież zamykający całość "Ljudet Innan". "Obaj zawsze fascynowaliśmy się ideą czegoś pięknego i niszczącego jednocześnie, egzystującego tuż obok siebie. Nie chcę być pretensjonalny, ale coś takiego właśnie wychodzi ze Storm Corrosion" - tłumaczy Steven Wilson. "Jest tu sporo pięknej, ale i wymagającej muzyki" - dodaje Mikael. "Trzeba usiąść i słuchać jej w skupieniu. Jeśli się na to zdecydujecie, ta muzyka będzie wspaniałą ilustracją waszego życia". Jak mówią artyści, ich muzyka jest również bardzo filmowa, impresjonistyczna, pochłaniająca, ambientowa, epicka, zaskakująca. Usiądźcie i posłuchajcie w skupieniu, jak sugeruje Szwed. Na pewno nie pożałujecie!


Tracklista "Storm Corrosion" CD:

1. Drag Ropes
2. Storm Corrosion
3. Hag
4. Happy
5. Lock Howl
6. Ljudet Innan

Wersje:
1 CD
1 CD/BR  Wersja zpłytą Blu-Ray zawierającą utwory w 5.1 mix, a także instrumentalne i demo.
BR:1 Drag Ropes (5.1 Mix), 2 Storm Corrosion (5.1 Mix), 3 Hag (5.1 Mix), 4 Happy (5.1 Mix), 5 Lock Howl (5.1 Mix), 6 Ljudet Innan (5.1 Mix), 7 Drag Ropes (Instrumental), 8 Storm Corrosion (Instrumental), 9 Hag (Instrumental), 10 Happy (Instrumental), 11 Lock Howl, 12 Ljudet Innan (Instrumental), 13 Drag Ropes (demo), 14 Hag (demo).
2 LP

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.