Sean Carney w Warszawie w poniedziałek - bilety do wygrania

Newsy
Sean Carney w Warszawie w poniedziałek - bilety do wygrania

Mamy do wygrania bilety na 49 odsłonę cyklu Warsaw Blues Night, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek i której gwiazdą będzie Sean Carney.

Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie wystąpią rewelacyjny gitarzysta Sean Carney z zespołem oraz wirtuoz harmonijki ustnej Omar Coleman.

To nie przypadek, że kariera Seana Carney’a w ostatnich kilku latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Jego intensywna współpraca z największymi w bluesie (m.in.: Duke Robillard, Charlie Baty, Charlie Grey, Willie Pooch) oraz występy na najznamienitszych festiwalach na świecie sprawiły, że należy on do grona najpopularniejszych gitarzystów współczesnej amerykańskiej sceny bluesowej.

Dowodzi tego m.in zwycięstwo w najbardziej prestiżowym konkursie bluesowym na świecie, czyli International Blues Challenge w Memphis w roku 2007, gdzie również zdobył nagrodę The Albert King Best Guitarist. Carney podziwiany jest za swój gitarowy styl, nienaganny, ujazzowiony, ale potrafiący też pokazać agresywniejsze oblicze. Niewątpliwie atutem jego muzyki są wpływy Luthera Allisona, Duke’a Robillarda, T-Bone Walkera czy Alberta Collinsa, które połączone z wirtuozerią Carney’a tworzą elektryzującą bluesową mieszankę, porywającą publiczność na największych festiwalach na świecie.

Niespodzianką warszawskiego koncertu będzie gościnny występ wirtuoza harmonijki ustnej, ucznia Billy Branch’a - Omara Colemana. Ten 38-letni muzyk zaliczany jest do czołowych instrumentalistów współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Stale koncertuje w Chicago w najsłynniejszych klubach i z najznamienitszymi muzykami jak Buddy Guy, Billy Branch czy Dave Specter. Od kilku lat współpracuje też z Seanem Carney’em, czego efektem jest ich wspólna tegoroczna płyta pt. "Very Lucky Man".

Wieczór rozpocznie muzyczne spotkanie z mistrzem akustycznych klimatów Romkiem Puchowskim, muzykiem harmonijnie łączącym w swej twórczości tradycję i awangardę. Na co dzień ten wszechstronny artysta stoi na czele alternatywnego zespołu Von Zeit, ale równocześnie od wielu lat jest uważany za wybitnego, jeśli nie najwybitniejszego polskiego gitarzystę nurtu akustycznego. Sam swoją muzykę nazywa alternatywnym bluesem. Inspirują go zarówno korzenni mistrzowie jak Robert Johnson, czy Mississippi John Hart, jak i Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie, jest miłośnikiem techniki slide.

Sean Carney Band feat. Omar Coleman (USA), Romek Puchowski (PL)

7 maja 2012
Hybrydy, ul.Złota 7/9, Warszawa

godz. 19.00

bilety: w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł, studenci i uczniowie 25zł

punkty sprzedaży biletów:
- biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
- biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
- www.eventim.pl
- sieć salonów Empik
- sklepy Saturn i Mediamarkt
- punkty sprzedaży współpracujące z eventim.pl (lista punktów)
- bileteria Palladium, Warszawa, ul. Złota 7/9

więcej informacji: www.blues.waw.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Konkurs:

Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedzi przesyłajcie do soboty do godz. 10:00 na maila szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Sean Carney.

Pytanie:

Jaką nazwę nosi charytatywny projekt Seana Carney'a, w ramach którego gitarzysta, poprzez koncerty i sprzedaż płyt zbiera fundusze na pomoc dla potrzebujących?

Rozwiązanie konkursu

Charytatywny projekt Seana Carney'a nosi nazwę Blues For A Cure. Zwycięzców poinformowaliśmy mailowo.