Już jutro Gitarowy Rekord Guinnessa - informacje praktyczne

Newsy
Już jutro Gitarowy Rekord Guinnessa - informacje praktyczne

We wtorek 1 maja na wrocławskim Rynku podejmiemy próbę ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów.

Poprzedni rekord wynosi 6.346 osób i należy do nas - ustanowiliśmy go wspólnie w roku 2009. Aby wziąć udział w biciu rekordu należy posiadać gitarę i potrafić na niej zagrać utwór Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Utwór składa się z 5 akordów (C G | D A | E ) łatwych do opanowania nawet dla początkujących gitarzystów. Instrukcję jak grać ten i inne utwory znajdziesz TUTAJ.

Można mieć ze sobą gitarę akustyczną, klasyczną, elektryczną, basową lub inny strunowy instrument szarpany taki jak banjo, mandolina, ukulele itp.

Gitarzystom elektrycznym zapewniamy podłączenie do prądu, wskazane jest posiadanie przedłużacza, rozgałęźnika oraz wzmacniacza.

Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY.

Nie ma ograniczeń wiekowych na udział w imprezie. Uczestnicy muszą zarejestrować się osobiście 1. maja na Rynku, potwierdzając swój udział podpisem na karcie zgłoszeniowej. Karty będą dostępne w punktach rejestracji, w miarę możliwości prosimy o wcześniejsze wydrukowanie i wypełnienie karty zgłoszeniowej. Karta jest dostępna TUTAJ.

Uwaga, wcześniejsza rejestracja przez stronę www.heyjoe.pl musi być potwierdzona poprzez osobiste złożenie podpisanej karty.

Po oddaniu wypełnionej karty uczestnik otrzymuje pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty oraz opaskę - identyfikator.

Opaska upoważnia do wstępu na sektor dla gitarzystów oraz do nabycia ulgowych biletów na koncerty gwiazd na Wyspie Słodowej z udziałem m.in. zespołu Europe i Marcusa Millera w cenie 30 zł/dzień lub 40 zł/2 dni.

Szczegółowy program wszystkich imprez znajdziesz TUTAJ.

Zarejestrowani uczestnicy będą mogli również nabyć bilety w specjalnej cenie 40 zł/dzień lub 70 zł/ 3 dni na 3-Majówkę 2012 z udziałem najlepszych polskich zespołów takich jak: Perfect, Kult, Dżem, Illusion , Acid Drinkers, Strachy na Lachy, Coma i wielu innych. Szczegółowy program 3-Majówki znajdziesz TUTAJ.

Początek rejestracji uczestników oraz start koncertów w Rynku o godz.10.00

Definitywny koniec rejestracji godz.15.45

O godz.16.00 podejmiemy oficjalną próbę ustanowienie nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a ok. godz. 16.15 ogłosimy wynik.

Przed rozpoczęciem koncertów na Wyspie Słodowej gitarzyści będą mogli zostawić swoje instrumenty w przechowalni gitar w Duszpasterstwie Akademickim " Maciejówka" przy ul. Szewskiej. Cena: 5 zł za gitarę lub gitarę + wzmacniacz. Godziny otwarcia: 1 maja - od 16.00 do 24.00, 2 maja - od 20.00 do 23.00.

Po zakończeniu koncertów na Wyspie Słodowej zapraszamy do klubu muzycznego Łykend przy Podwalu 37, który jest tegorocznym Klubem Festiwalowym.

Pamiętajcie, że Gitarowy Rekord Guinnessa jest w Waszych rękach, jeszcze jest czas, aby namówić niezdecydowanych!

Do zobaczenia 1 maja na Rynku - Wrocław Miastem Gitary!

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.