Jubileusz działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego

Newsy
Jubileusz działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego

Tegoroczny Thanks Jimi Festival upłynie pod znakiem rocznic. Dziesiątej edycji Festiwalu i Gitarowego Rekordu Guinnessa towarzyszyć będzie dwudziestolecie działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego.

Leszek Cichoński to ceniony gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz pomysłodawca Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa. Przez ostatnie 20 lat prowadził także aktywną działalność edukacyjną, dzięki której dziesiątki tysięcy osób miało okazję nauczyć się gry na gitarze lub doszlifować swój warsztat. Adepci sztuki gitarowej mogli szkolić się poprzez cykl programów "Blues-Rock“ Guitar“ nadawany w latach 1996-1998  w Telewizji Edukacyjnej TVP1 i TV Polonia, podręczniki Leszka Cichońskiego, wydawane przez Wydawnictwo "Midi-Max“ i Poltel. Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki gry na gitarze było jednak uczestnictwo w warsztatach, które Leszek Cichoński prowadził w całej Polsce.

W 1995 roku został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych Programu Trzeciego Polskiego Radia nagrodą im. Marii Jurkowskiej Majka’94 za popularyzację bluesa wśród młodzieży.

Cichoński wspomniał nam: "Największą satysfakcje mam gdy dostaję stare zdjęcie z warsztatów sprzed kilkunastu lat, na którym jestem ja i  mały chłopiec z wielka gitarą, z dopiskiem, ze ów młodzian gra i żyje muzyką“

Z okazji okrągłego jubileuszu pracy pedagogicznej Leszka Cichońskiego, 1. maja, podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się "Zlot Uczniów“, któremu towarzyszyć będzie hasło: "Gram, bo lubię... i tralalla!“.

Wszyscy, których zainspirowały do grania warsztaty, podręczniki lub programy telewizyjne Jubilata mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze opowiadanie "Jak lekcje Leszka Cichońskiego wpłynęły  na moje życie". Na Laureatów konkursu czekają nagrody, a wszyscy "zlotowicze" będą mogli zająć - szczególnie cenione przez uczestników Festiwalu - miejsca na stopniach sceny, na której odbywać się będzie Gitarowy Rekord Guinnessa.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin można znaleźć na stronie: Fanclubu Leszka CIchońskiego i Gitarowego Rekordu

Informacje o Gitarowym Rekordzie Guinnessa oraz materiały do nauki "Hey Joe" i innych wykonywanych wspólnie utworów na stronie: www.heyjoe.pl

Profil na Facebooku:
http://www.facebook.com/leszek.cichonski
facebook.com/GitarowyRekord