Wyjątkowi goście festiwalu Asymmetry we Wrocławiu

Newsy
Wyjątkowi goście festiwalu Asymmetry we Wrocławiu

Dyrektorzy artystyczni europejskich festiwali muzycznych będą gośćmi tegorocznej edycji Asymmetry Festival, w dniach 3-5 maja.

Goście przyjadą do Wrocławia, aby poznać specyfikę i charakter Asymmetry, przyjrzeć się z bliska polskiej publiczności i wziąć udział w koncertach zespołów, którymi zainteresują się w przyszłości. Będą mogli zaprezentować swoją działalność, wymienią doświadczenia i zwiedzą miasto przygotowujące się do sprawowania funkcji Europejskiej Stolicy Kultury. W trakcie konferencji prasowej i otwartego dla publiczności panelu dyskusyjnego, dyrektorzy festiwali będą rozmawiać o swoich planach i doświadczeniach związanych z organizacją imprez na Wchodzie i Zachodzie Europy.

Dyrektor Asymmetry Festival, Robert Chmielewski, zapewnia, że zamierza zaprosić swoich kolegów do zacieśnienia kontaktów i wzajemnej współpracy: "planujemy stać się platformą działań o szerszym, społecznym wymiarze. Platformą wspólnych projektów i kompozycji, miejscem spotkania artystów i promotorów muzyki z całej Europy."

Szczegółowy program przedstawia się następująco:

04.05.2012 // Konferencja prasowa
Miejsce: Restauracja "ilGusto", ul. Św. Mikołaja 8-11, www.ilgusto.pl
g. 14:00 Konferencja prasowa. Spotkanie organizatorów europejskich festiwali w kontekście Asymmetry Festival 2016.

05.05.2012 // Spotkanie z dyrektorami europejskich festiwali i agencji muzycznych
Miejsce: Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej", ul. Grabiszyńska 56, sala widowiskowa

g. 13:00 - 15:00 Prezentacja festiwali i agencji muzycznych
Asymmetry Festival / Robert Chmielewski / Wrocław, Polska
Art Pole / Olya Mykhailiuk, Myroslava Ganyushkina / Kijów, Ukraina
Eclectica Festival / Kaido Kirkmae / Tallin, Estonia
Artik Unit  / Valerie Bader / Lyon, Francja
House of Metal / Petra Edstorm / Umea, Szwecja
Tuska Open Air / Niklas Nuppola / Helsinki, Finlandia
Metal Crowd Festival / Egor Rul, Brouka Siarhei / Rechytsa, Białoruś
Friction / Marco Fleishauer/ Berlin, Niemcy
Roadburn Festival / Walter Hoejimakers / Tilburg, Holandia
OFFF / Hector Ayuso Ros / Barcelona, Hiszpania

g. 15:00 - 16:30 "Festiwal muzyczny jako miejsce spotkań" - dyskusja, w której wezmą udział dyrektorzy europejskich festiwali.

Przypominamy, że w repertuarze tegorocznego festiwalu Asymmetry znajdują się takie gwiazdy jak Killing Joke, Sleep, Bohren & Der Club of Gore, Broken Note i około 40 innych projektów, w skład których wchodzą m.in. muzycy zespołów Ulver, Sunn O))), Fantômas, czy też Mr. Bungle.Karnety obejmujące trzy dni festiwalu kosztują 230 zł, a bilety jednodniowe 120 zł (3,5 maja) i 60 zł (4 maja). Organizatorzy z Klubu Firlej, zachęcają do zakupów poprzez stronę www.tickets.asymmetryfestival.pl. Karnety nabyte tą drogą, będą wymieniane na specjalne, kolekcjonerskie egzemplarze.

Wejściówki można jednak nabyć poprzez systemy Ticketpro.pl, Eventim.pl i Ticketportal.pl. Sieci te oferują sprzedaż online oraz bezpośrednią, w wielu punktach sprzedaży, m.in. w salonach Empik w całym kraju.

Jednocześnie przypominamy, że cena biletów i karnetów, wzrośnie ponownie podczas samego festiwalu. Będzie je można wtedy nabyć w cenach: 240 zł (karnet), 130 zł (bilet jednodniowy na 3 i 5 maja), 70 zł (bilet jednodniowy na 4 maja).

Szczegółowe informacje: www.tickets.asymmetryfestival.pl i www.asymmetryfestival.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Asymmetry.