Go Rock

Newsy

W dniach 26 - 28 września, w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woliodbęda się warsztaty muzyczne, których kadrę profesorską stanowi trójka znakomitych muzyków tworzących super grupę Pi-eR-2. Wokalistami natomiast zajmie się Ewa Woynarowska.

Pi-eR-2 to kolejny projekt trójki przyjaciół: Wojciecha Pilichowskiego, Marka Raduli i Tomasza Łosowskiego. 

Wojciech Pilichowski to jeden z najlepszych polskich basistów, uznany muzyk sesyjny i kompozytor. Współpracował z tak różnorodnymi muzykami jak m.in. Maryla Rodowicz, Nicko McBrain (Iron Maiden), Chris de Burgh, Enrique Iglesias, Kasia Kowalska, Zbigniew Hołdys. Otrzymywał ośmiokrotnie nagrodę „Dla Najlepszego Gitarzysty Basowego” oraz czterokrotnie nagrodę Playbox przyznawaną przez wszystkie większe stacje radiowe w Polsce. 

Marek Raduli był członkiem m.in. Bajmu i grupy Tadeusza Nalepy. Jako muzyk sesyjny udzielał się też w wielu innych projektach m.in. z Marylą Rodowicz i Jackiem Skubikowskim. Jednak najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993 - 2003 i z którą nagrał 9 płyt. Aktualnie występuje m. in. z jazz - rockową grupą Laboratorium. 

Tomasz Łosowski to perkusista i kompozytor znany ze współpracy z grupami Kombi, Blenders, Sławomirem Łosowskim czy też Markiem Bilińskim.

Wokalistami natomiast zajmie się Ewa Woynarowska

Muzycy Pi-eR-2 zabiorą nas w muzyczną podróż pełną niespodzianek. To ciekawostka dla lubiących wirtuozyjne brzmienie gitary, oparte na chwili, pełne inspiracji i energii improwizacje. 

Warsztaty trwać będą codziennie w godz. 11.00 – 20.00 i kończyć się będą wspólnym jam session. Akordem końcowym będzie wspólny, otwarty koncert profesorów i studentów. Dla chętnych możliwość rezerwacji noclegów w akademiku KUL.

Dodatkowo odbędzie się koncert Pi-eR-2. 28 sierpnia 2008, godz. 20.00. bilet: 15 zł.