Wygraj bilety na koncerty Europe i Marcusa Millera

Newsy
Wygraj bilety na koncerty Europe i Marcusa Millera

Europe i Marcus Miller to gwiazdy festiwalu Thanks Jimi Festival 2012, w czasie którego będziemy bić Gitarowy Rekord Guinnessa. Mamy do wygrania bilety na te koncerty.

1 i 2 maja we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa 10-ta edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Każdego roku Gitarowy Rekord Guinnessa, odbywający się w ramach Thanks Jimi Festival, gromadzi na wrocławskim Rynku tysiące gitarzystów i dziesiątki tysięcy fanów imprezy, a próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu na gitarze "Hey Joe“ Jimiego Hendrixa oglądają widzowie najważniejszych telewizji na całym świecie. Od 2 lat uczestnicy Festiwalu próbują pobić swój rekord z 2009 roku, w którym uczestniczyło 6346 gitarzystów. Rok później "Hey Joe“ wykonało 4597 osób, a w 2011 r. zagrało wspólnie 5601 gitar.

Gitarowe święto potrwa w tym roku aż dwa dni - tradycyjne już bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 1 maja na wrocławskim rynku, a koncerty towarzyszące 1 i 2 maja na Wyspie Słodowej.

"Gitarowy Rekord Guinnessa to nie tylko święto gitarzystów. To wydarzenie, w którym biorą udział seniorzy, młodzież, dzieci, biznesmeni, nauczyciele, całe rodziny… - słowem: ci wszyscy, którzy chcą włączyć się do imprezy i poczuć jej niesamowitego ducha“ - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca Rekordu.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Nie trzeba być wirtuozem muzycznym, żeby pojawić się na wrocławskim Rynku z gitarą. Wystarczy instrument i dobra energia. A tej na pewno nie zabraknie, ponieważ gwiazdą Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie w tym roku świetnie znany zespół Europe.

Thanks Jimi Festival - dzień 1
Europe
T.Love
Lipali
Leszek Cichoński & Friends (Bernie Marsden, Gwyn Ashton, Stan Skibby, Michał Urbaniak, Jelonek)


bilety:
85 zł - do 1.05,
100 zł - w dniu koncertu
30 zł - dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012 ( ważne wyłącznie z identyfikatorem Uczestnika wydawanym w dniu 1 maja 2012 podczas próby ustanowienia Rekordu)

Koncerty rozpoczynają się o godz.17:00, początek koncertu Europe przewidziany jest ok. godz.21:00

Drugiego dnia Thanks Jimi Festival wystąpi m.in. Marcus Miller, światowej sławy gitarzysta basowy, znany ze współpracy z takimi artystami, jak: Miles Davis, Aretha Franklin czy Luther Vandross.

Thanks Jimi Festival - dzień 2
Marcus Miller & Band
Wojtek Pilichowski & Pi Electro Step feat. Leszek Możdżer
Marek Napiórkowski Trio feat. Artur Lesicki
Zdenek Bina Acoustic Project


bilety:
70 zł - do 1.05,
80 zł - w dniu koncertu
30 zł - dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012 ( ważne wyłącznie z identyfikatorem Uczestnika wydawanym w dniu 1 maja 2012 podczas próby ustanowienia Rekordu)

Konkurs

Mamy do wygrania po dwa podwójne bilety na pierwszy i drugi dzień festiwalu.


Jeśli chcecie wziąć udział w losowaniu biletu na koncert Europe wyślijcie maila na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl wraz z odpowiedzią na pytanie - Jaką nazwę nosi pierwszy singiel z najnowszego albumu zespołu - "Bag of Bones"?. Temat maila - Europe

Jeśli chcecie wziąć udział w losowaniu biletu na koncert Marcusa Millera wyślijcie maila na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl wraz z odpowiedzią na pytanie - W 1986 r. Miller wyprodukował oraz wziął udział w rejestracji jednego z najważniejszych albumów w karierze Milesa Davisa. Jaki jest jego tytuł? Temat maila - Marcus Miller.

Rozwiązanie konkursu:

Europe - chodzi o utwór "Not Supposed To Sing The Blues". Zwycięzcy:

Patryk Janicki
Agnieszka Lenczewska


Marcus Miller - chodzi o płytę "Tutu". Zwycięzcy:

Aleksandra Andrzejczyk
Justyna Galińska


Dziękujemy za liczne maile i zapraszamy wszystkich do Wrocławia, bo Wrocław to miasto gitary! :)