Ufomammut - ORO Opus Primum w całości do odsłuchu

Newsy
Ufomammut - ORO Opus Primum w całości do odsłuchu

Na dzień przed premierą, włoscy zawodnicy wagi superciężkiej z Ufomammut udostępnili do odsłuchu swój najnowszy album.

"Oro: Opus Primum" pojawi się w sprzedaży już jutro, 13 kwietnia nakładem Neurot Recordings. Druga odsłona "Oro - Opus Alter" została zaplanowana na wrzesień 2012 r.

'Oro' to włoski palindrom oznaczający zarówno 'złoto' jak i 'modlę się'. Płyta traktuje o wiedzy kontrolowanej przez ludzki mózg i jej potężnej mocy, dzięki której człowiek ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość. 'Oro' to alchemiczny proces przekształcający ludzkie lęki w czystą esencję - złoto. Choć album zostanie wydany w dwóch częściach, powinien być traktowany jako jeden utwór, w którym tematy muzyczne mieszają się i narastają, aż do wieńczącego proces miażdżącego finału. 'Oro' jest jak laboratorium alchemika, w którym substancje przepływają, dzielą się i łączą ze sobą wzajemnie w alembikach i zestawach destylacyjnych, do momentu aż powstanie z nich złoto.

Tracklista "Oro: Opus Primum":

01. Empireum
02. Aureum
03. Infearnatural
04. Magickon
05. Mindomine

Okładkę "Oro - Opus Primum" zaprojektował oczywiście Malleus, czyli artystyczny kolektyw tworzony przez muzyków formacji. Nawiązuje ona do konceptu płyty. Można zobaczyć na niej między innymi alchemiczny symbol złota - okrąg w punktem w środku (a więc okrąg w okręgu, będący jednocześnie podwójnym "O" w słowie 'Oro') oraz oplatający nazwę zespołu symbol Uroborosa, węża nieustannie pożerającego własny ogon i symbolizującego proces cykliczności życia.

Całego albumu można już posłuchać na stronie soundcloud zespołu.

Ufomammut zakończył również pracę nad wizualizacjami do wszystkich utworów z płyty. Można je zobaczyć je poniżej oraz na płycie DVD dołączonej do limitowanego winylowego wydania "Oro".

Zespół w przyszłym tygodniu rozpoczyna europejską trasę promującą najnowszy krążek:

18.04. ITA Trieste, Etnoblog
19.04. A Linz, Kapu
20.04. GER Munich, Feierwerk
21.04. GER Berlin, Desertfest
22.04. NL Deventer, Burgerweeshuis
24.04. UK London , The Garage - performing ORO in its entirety.
26.04. BEL Brussels , Magasin 4
28.04. GER Freiburg, Haus der Jugend
30.04. ITA Riva del Garda, Lochness Pub
16.06. FRA Clisson, Hellfest
15.07. BEL Dour, Dourfestival
18.07. POL Warsaw, Fonobar
20.07. GER Pössneck, Hells Pleasure Festival
21.07. A Vienna, Arena ** new**