VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - konkurs

Newsy
VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - konkurs

Przypominamy, że już za tydzień rozpoczną się VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie, które potrwają cały weekend.

Najnowsza edycja będzie obfitowała w niezwykłe muzyczne wydarzenia, wśród których można wyróżnić przede wszystkim: całkowicie bezpłatne warsztaty prowadzone przez najlepszych gitarzystów w Polsce, z których co roku korzystają setki gitarzystów z całego kraju, usłyszymy też świetne koncerty gwiazd rodzimej sceny muzycznej, będziemy mogli obejrzeć wystawę niepowtarzalnych muzycznych plakatów, prezentacje instrumentów muzycznych, prezentacje filmów o tematyce gitarowej i sławny już klub gitary, który od wielu lat jest swoistym sercem imprezy. Warto dodać, że podobnie jak w zeszłym roku, gościem specjalnym imprezy będzie Dionizy Piątkowski - największy polski autorytet muzyki jazzowej, organizator cyklu koncertów najwybitniejszych gwiazd światowego jazzu - ERA JAZZU.

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to niekomercyjne przedsięwzięcie, tworzone przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Towarzystwo Gitarowe - skupiające pasjonatów gitary i ludzi, którzy z chęcią poświęcają swój wolny czas na tworzenie jedynej w swoim rodzaju imprezy w Wielkopolsce. W poprzednich edycjach gośćmi festiwalu byli m.in. Voo Voo, Ray Wylson, Krzysztof Ścierański, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, Krzysztof Pełech, Mutru, Raz Dwa Trzy, JJ Band, TSA, Jarosław Śmietana, Leszek Cichoński, Adam Fulara, Robert Horna i wielu innych artystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Podczas festiwalu organizatorzy starają się trafić do jak najszerszej grupy docelowej odbiorców i zaprezentować odmienne rodzaje gitar i różnorodną muzykę. Jednego dnia można usłyszeć koncert muzyki klasycznej, drugiego metal i blues, a trzeciego brzmienia akustyczne lub jazz. Nad wszystkim króluje jednak możliwość bezpłatnych warsztatów gitarowych, które skierowane są zarówno do początkujących jak i bardziej doświadczonych gitarzystów. To właśnie w Mosinie mogą spotkać się z najlepszymi gitarzystami w Polsce, którzy przekazują im nie tylko wiedzę na temat umiejętności, ale także wskazówki dotyczące ustawienia scenicznego, brzmienia i co ważne dla wielu gitarzystów, mówią o bogatych doświadczeniach koncertowych.

O godzinie 18:00 nastąpi otwarcie Ogólnopolskich Dni Artystycznych oraz wystawy plakatów ze zbiorów pana Jerzego Reicha pt. "Muzyka na plakacie". Koncertowanie rozpoczniemy od mocnego jazzowego akcentu w najlepszym wydaniu, ponieważ 20 kwietnia na mosińskiej scenie zagoszczą światowej sławy muzycy: Marek Napiórkowski - jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich gitarzystów, zagrał już na przeszło 100 płytach różnych artystów (Anna Maria Jopek, Pat Metheny, H. Miśkiewicz i wielu innych), a także Robert Kubiszyn - równie uznany basista i kontrabasista, który wziął udział już w ponad 80 projektach płytowych (Anna Maria Jopek, Mino Cinelu, Z. Namysłowski, J. Śmietana). Towarzyszyć im będzie nie kto inny, jak znakomity perkusista Cezary Konrad, który od wielu lat znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii perkusistów jazzowych w Polsce. Wraz z wyżej wymienionymi muzykami, tworzy zespół KonKubiNap. Bezpośrednio po koncercie organizatorzy zapraszają na ekskluzywne spotkanie do Klubu Gitary. Redaktor Radio Jazz FM Robert Ratajczak będzie starał się zapoznać  obecnych z jazzowymi fascynacjami Dionizego Piątkowskiego, Marka Napiórkowskiego, Jerzego Reicha i innych.

Dzień później, 21 kwietnia od rana gitarzyści będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez bohaterów piątkowego wieczoru: Marka Napiórkowskiego (git. elektryczna) oraz Roberta Kubiszyna (bas). Przypominamy, że warsztaty są całkowicie bezpłatne. Po południu będziemy mogli zobaczyć bardzo dobrze zrealizowany film dokumentalny o środowisku fanów heavy metalu. Wieczorem wystąpi supergrupa, która podbiła serca wielu tysięcy fanów w całej Polsce i zawojowała listy przebojów. Uważani są za jeden z najlepszych warsztatowo i muzycznie grup popowych w kraju - Poluzjanci. W skład zespołu wchodzą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Piotr Żaczek - basista, który gościł już w Mosinie na IV edycji ODAzG, kiedy to wystąpił ze składem Mutru, a także znany również Mosińskiej Publiczności perkusista Robert Luty; na gitarze zagra Przemysław Maciołek, natomiast klawisze obsługiwać będą Marcin Górny oraz Grzegorz Jabłoński. Tę niesamowitą muzyczną postać ukoronuje swoim rewelacyjnym głosem Kuba Badach, charyzmatyczny i niezwykle charakterystyczny wokalista, zdobywca Fryderyka 2011.

Ostatni dzień festiwalu - 22 kwietnia, będziemy mieli okazję wysłuchać koncertowego duetu, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Partnerzy zarówno na scenie jak i w życiu - Anita Lipnicka i John Porter. Ich pierwszy wspólny album, "Nieprzyzwoite piosenki"(2003), spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i zdobyła status platynowej płyty. Zdobyła też Fryderyka w kategorii Album Roku Pop, a singel "Bones of Love" został ogromnym przebojem. Jesienią 2005 roku wydany został drugi album duetu, Inside Story, który powtórzył sukces poprzedniej płyty. Przed występem Anity i Johna zobaczymy na scenie polskiego gitarzystę na stałe mieszkającego w Niemczech - Michała Stanikowskiego, który kilka godzin wcześniej poprowadzi warsztaty gitarowe (git. Klasyczna).

Konkurs:

Mamy do rozdania cztery podwójne wejściówki na koncert Marek Napiórkowski Trio, który odbędzie się w piątek 20 kwietnia. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie "kto jest autorem nazwy KonKubiNap?". Podpowiedzi szukajcie na stronie naszego Magazynu.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Losujemy jutro o 12:00

Rozwiązanie konkursu

Dziękujemy za odpowiedzi. Nazwę KonKubiNap wymyślił Grzegorz Turnau. Na koncert wybiorą się:

Agnieszka Obrycka
Mariusz Kmiecik
Damian Trzyna
Aneta Przybylska

Gratulujemy!Więcej informacji na stronie festiwalu: www.gitaramosina.pl

Bilety: Bilety24.pl  / Mosiński Ośrodek Kultury / CIM Poznań

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.