Red Box w Polsce - konkurs

Newsy
Red Box w Polsce - konkurs

Przypominamy, że już 15 kwietnia Red Box zagra pierwszy z trzech polskich koncertów. Rozdajemy bilety na występ w Warszawie.

Wznowienie przez Red Box działalności, przypieczętowane zostało nagraniem albumu "Plenty" w 2010 roku, z którego pochodzi m.in. wysoko notowany na liście przebojów Trójki utwór "The Sign". Reaktywacja zespołu była logicznym posunięciem ze strony jego lidera - wokalisty, Simona Toulsona-Clarke’a. Wierni fani nie zapomnieli bowiem o świetnych singlach "Chenko" "Lean On Me" i "For America", które regularnie przypominane są przez rozgłośnie radiowe na całym świecie. Kultowym statusem cieszą się też niezmiennie dwa znakomite albumy z tamtych lat: "The Circle & The Square" (1985) i "Motive" (1990). Reedycja pierwszego z nich w 2008 roku okazała się strzałem dziesiątkę. Zachęcony tym sukcesem Toulson-Clarke - który przez ostatnie lata oddawał się niemal bez reszty swej pasji żeglarskiej - postanowił z kilkoma zaproszonymi do studia muzykami nagrać pod starym szyldem nowy materiał.

Brak dawnych partnerów z czasów "The Circle & The Square", Juliana Close’a i Davida Motiona, przy pracy nad "Plenty" nie był szczególnym problemem dla Toulsona-Clarke’a, bowiem już bez nich przecież nagrał on w 1990 roku doskonały "Motive", z którego właściwie każdy utwór - dość tylko wspomnieć "Train", "Moving", "Don’t Ask" czy "New England" - mógłby być przebojowym singlem. Co jednak znamienne, przywracając do życia Red Box Toulson-Clarke bynajmniej nie chciał dyskontować starych sukcesów, lecz stworzyć coś, co z jednej strony nie zalatywałoby nostalgią, a z drugiej - nie zraziłoby do nowych utworów starych fanów. Udało się w stu procentach. Wprawdzie przy nagrywaniu "Plenty" w kąt poszły stare automaty perkusyjne i syntezatory, a zamiast dawnego electro-popu pojawiły się bardziej naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze, to jednak to, co było największą siłą zespołu - wielka emocjonalność i nieskazitelna melodyjność piosenek - pozostały nienaruszone.

Świetnymi nabytkami nowego Red Box okazali się zwłaszcza młoda skrzypaczka i pieśniarka Emily Maguire, której głos przydaje niektórym utworom eterycznej magii oraz ogromnie utalentowany multiinstrumentalista Derek Adams, niegdyś związany z grupami Dream Syndicate i The Act. To także dzięki nim słuchanie nowej płyty zespołu jest czystą rozkoszą dla miłośników subtelnych, pełnych pastelowych odcieni klimatów.

15.04.2012 - Warszawa
Klub Stodoła, ul. Batorego 10

Wejście g.19:00

Ceny biletów:

99 zł - do 31.03.2012
110 zł - od 01.04.2012

Punkty sprzedaży: kasa klubu Stodoła (ul.Batorego 10), Ticket Club (ul.Bracka25)
Sprzedaż internetowa: ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl

Konkurs

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na warszawski koncert Red Box.Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Na której płycie Red Box znalazł się prezentowany poniżej singlowy utwór."

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila - Red Box. Losujemy w czwartek o 10:00.

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Utwór "America" pochodzi z płyty "The Circle & the Square". Na koncert wybiorą się, wraz z osobami towarzyszącymi:

Kacper Goc
Małgorzata Ptak
Maciej Stefaniak


Gratulujemy!

 

Przypomnijmy, że zespół wystąpi również w Krakowie i we Wrocławiu

17.04.2012 - Kraków
Klub Kwadrat

Start 20:00, wejście od 19:00

Ceny biletów:

90 zł - przedsprzedaż,
99 zł - w dniu koncertu

Bilety kolekcjonerskie do nabycia w:  Klub Kwadrat ul Skarżyńskiego 1, Metal Shop ul Długa 17, Klub Dziekanat ul. Pędzichów 23, Carton Shop ul Floriańska 36
Bilety dostępne są również w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski (Empik, Saturn, Media Markt, itp).


18.04.2012 - Wrocław
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

Start: g.20:00

Ceny biletów:

75 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl