Leon Hendrix w Kętach

Newsy
Leon Hendrix w Kętach

Przypominamy, że 1 maja Kęty wspólnie z Wrocławiem będą bić Gitarowy Rekord Guinnessa!

Dom Kultury w Kętach zaprasza na imprezę pod hasłem: Miłośnicy gitary łączcie się!, która odbędzie się 1 maja przy scenie plenerowej DK (ul. Żwirki i Wigury 2a). Będzie to duże wydarzenie dla gitarzystów, zarówno zawodowych jak i amatorów, ale także fanów dobrej muzyki.

O 11.00 odbędą się warsztaty dla osób grających na gitarze prowadzone przez Chaza DePaolo, Tomasza Dominika i Łukasza Gorczycę - muzyków, którzy grają w zespole z Leonem Hendrixem (zapisy na warsztaty: animator@domkultury.kety.pl, tel. 33 844 86 79).

Podczas pierwszej tegorocznej majówki gitarzyści przybyli na scenę plenerową kęckiego Domu Kultury wesprą X Gitarowy Rekord Guinnessa. Dzięki internetowemu połączeniu wspólnie ze zgromadzonymi we Wrocławiu muzykami zagrają Hey Joe i wielkie przeboje ku pamięci Jimiego Hendrixa. Kęcka scena czeka na każdego gitarzystę, który chce zagrać z rekordzistami. Ci, którzy przed występem potwierdzą mailowo swój udział wysyłając do 20 kwietnia maila na adres: promocja@domkultury.kety.pl z tytułem "hendrix" i swoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem w treści, otrzymają pamiątkowe koszulki.

To nie koniec atrakcji przygotowanych na pierwszy plener w sezonie. Przed publicznością wystąpią także finaliści Bitwy na gitarowe solo, będzie można obejrzeć wystawę plakatów Jimiego Hendrixa, czy wspólnie ułożyć "żywą gitarę".

Wieczorem o 20.00 na scenie plenerowej wystąpi brat Jimiego Hendrixa - Leon wraz ze świetnymi gitarzystami: Chazem DePaolo, Tomaszem Dominikiem i Łukaszem Gorczycą. To będzie prawdziwa dawka dobrej muzyki, która stanie się muzycznym wspomnieniem Jimiego. Występ odbędzie się w ramach Tribute to Jimi Hendrix Tour.

Miłośnicy gitary łączcie się! 1 maja, scena plenerowa Domu Kultury w Kętach, wstęp wolny. 

Program imprezy:

11.00 - bezpłatne warsztaty dla gitarzystów prowadzone przez Chaza DePaolo, Tomasza Dominika i Łukasza Gorczycę

od 14.00-17.00 łączymy się z wrocławskim Gitarowym Rekordem Guinnessa, gramy Hey Joe i wielkie przeboje

17.00-20.00 występy solistów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach konkursu Bitwa na gitarowe solo - publiczność wybiera zwycięzcę, bawimy się przy legendarnych utworach muzyki rockowej granych na żywo

20.00-21.30 główny koncert: Chaz DePaolo, Tomek Dominik, Łukasz Gorczyca, gwiazda wieczoru: Leon Hendrix,

Dodatkowe atrakcje:
- wystawa: plakaty Jimiego Hendrixa
- układanie gitary z ludzi
- dla dzieci: duże puzzle, z których ułożą gitarę
- kącik nauki gry na gitarze - instruktor będzie uczył podstawowych chwytów
- przekaz na żywo z Wrocławia o godz. 16.00
- stoiska z możliwością zakupu gitary / płyt / koszulek
- balony z nadrukowaną gitarą
- stoiska gastronomiczne

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.