Thin Lizzy w Polsce!

Newsy

Kolejne święto gitary! Po raz pierwszy w Polsce wystąpi legendarna grupa !. Koncert odbędzie się w warszawskiej Stodole. Magazyn Gitarzysta - bez dwóch zdań - będzie na nim obecny.

27 października po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się legendarna hard rockowa grupa, Thin Lizzy, która znana jest każdemu gitarzyście. "Whiskey In The Jar”, „The Boys Are Back In Town”, czy genialny album (z udziałem Gary Moorea) "Black rose". 

Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła i rozpocznie się o godz. 20. Organizatorem jest Metal Mind, a patronat medialny obejmie nasz magazyn.

Cena biletów są następujące:
W przedsprzedaży: 100 PLN
W dniu koncertu: 110 PLN  

Formacja została powołana do życia w 1969 roku przez Phila Lynotta, basistę, wokalistę i kompozytora. Twórczość Thin Lizzy to mieszanka hard rocka z elementami country i tradycyjnego folku. Był to jeden z pierwszych hardrockowych zespołów, który wykorzystywał podwójne gitary prowadzące. 

W grupie występowali m. in: Eric Bell, Brian Downey, Eric Wrixon, Gary Moore, Scott Gorham i Brian Robertson. 

W 1978 roku wydany został koncertowy krążek "Live And Dangerous", później uznany za jeden z najlepszych albumów live wszech czasów. W 1986 roku nastąpiła reaktywacja grupy na potrzeby koncertu Self Aid, gdzie wokalnie zespół wsparli Bob Geldof i Gary Moore, a na basie pojawił się Bob Daisley. 

Obecnie zespół koncertuje w składzie: John Sykes (wokal, gitara), Scott Gorham (gitara), Tommy Aldridge (perkusja) oraz Francesco DiCosmo (bas).
Oficjalna strona zespołu: {LINK: www.thinlizzyonline.com }

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:
tel. 032/205 25 00 (wew 101)
e-mail: koncerty@metalmind.com.pl
{LINK: www.metalopolis.pl }
{LINK: www.metalmind.com.p l}.
Sprzedaż wysyłkowa:
032/205 25 00 (wew. 187)
032/253 77 60
shop@metalopolis.com.pl

(T. J.)


Więcej o wydarzeniach muzycznych dowiesz się TUTAJ