Bohren & Der Club of Gore zagra dłużej na Asymmetry Festival

Newsy
Bohren & Der Club of Gore zagra dłużej na Asymmetry Festival

Zespół Bohren & Der Club of Gore wydłuży swój koncert podczas festiwalu Asymmetry do 90 minut.

Zmiana ta zrekompensuje odwołanie przez Joe Lally'ego europejskiej trasy koncertowej.

Ponadto znamy szczegóły dotyczące Sceny Spoken Word/Rap w ramach pierwszego dnia festiwalu.

Wśród zaproszonych projektów znajdują się Dizraeli oraz Rekombinacja vs Enay. Natomiast integralną częścią imprezy będzie znana już widzom festiwalu, forma scenicznych zmagań na słowa o nazwie Slam Poetycki.

Dizraeli:
Twórczość tego nieprzeciętnego Anglika, w najprostszych słowach można określić, jako hip-hopowy folk. Venue Magazine napisało o nim, że jest "prawdziwym bohaterem muzyki ludowej, będącym w stanie uchwycić prawdę naszych czasów w wyjątkowo szczery sposób". Wielowymiarowość jego podejścia do sztuki, znalazła także upust w trzech sztukach teatralnych - jedna z nich, zatytułowana "Rebell Cell" została wyróżniona na festiwalu Edinburgh Fringe. Obdarzonemu wyjątkową charyzmą, poecie, pisarzowi i aktorowi w jednej osobie, w trakcie występu na Asymmetry Festival, towarzyszyć będzie członek jego zespołu Small Gods - Lee Westwood. To zapierający dech w piersiach gitarzysta i współczesny kompozytor, określony przez brytyjskie Stowarzyszenie Muzyków jako "jeden z najbardziej pasjonujących i wszechstronnych artystów w kraju".

Rekombinacja vs Enay: to przygotowana specjalnie z myślą o wymagających widzach Asymmetry, eksperymentalna kolaboracja. Spotkanie dwóch znanych z rozkładania muzyki na czynniki pierwsze artystów, może zakończyć się tylko w jeden sposób: całkowitą dekonstrukcją gatunku jakim jest rap. Producenci nawiązując do tradycji DJ i Freestyle Battles dążyć będą do poruszenia tłumu i zachęcenia gości oraz publiczności do auto-ekspresji przy akompaniamencie ciężkich, zrekonstruowanych na żywo beatów. Te swoiste afterparty pierwszego dnia festiwalu, stanowi klamrę spinającą wszystkich uczestników Rap/Spoken Word Stage na Asymmetry - publiczność, poetów, raperów oraz muzyków.

Zgłoszenia uczestników slamu
Osoby pragnące zaprezentować swoje teksty na festiwalowej scenie Spoken Word / Rap, zapraszamy do przesłania zgłoszeń na adres mailowy: kidd@asymmetryfestival.pl. W temacie maila należy wpisać "SLAM ASYMMETRY FESTIVAL 4.0", natomiast w treści swoje imię i nazwisko lub ksywkę. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, do wyboru dziesięciu slamerów. Każdy z uczestników otrzymuje darmowy wstęp na Scenę Spoken Word/Rap.

Kilka zasad
1. Każdy uczestnik występuje maksymalnie przez 3 minuty, prezentując tekst tylko swojego autorstwa;
2. Podczas występu nie można używać rekwizytów, ani instrumentów;
3. SLAM dzieli się na 3 etapy - w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność;
4. W przypadku zakwalifikowania się do kolejnych rund, uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku różnych tekstów;
5. W SLAMie może wystąpić każdy, zgłaszając swoją chęć mailem, zapisując się przed rozpoczęciem lub już w trakcie trwania imprezy;
6. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest pojedynczy karnet na cały festiwal.

Przypominamy, że Asymmetry Festival, odbędzie się 3-5 maja we wrocławskim Browarze Mieszczańskim. Wśród ponad 40 zespołów znajdą się takie grupy jak legendarne Killing Joke, Sleep, Red Fang, Bohren & Der Club of Gore czy Broken Note. Ze swoimi projektami wystąpią także muzycy znani z takich kapel jak Fugazi, Mr. Bungle, Ulver czy Sunn O))).
www.asymmetryfestival.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Asymmetry.