Goście specjalni na warszawskim koncercie Crippled Black Phoenix

Newsy
Goście specjalni na warszawskim koncercie Crippled Black Phoenix

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę brytyjski zespół Crippled Black Phoenix pojawi się w Polsce na trzech koncertach.

Podczas europejskiej trasy promować będą najnowsze wydawnictwo - album "(Mankind) The Crafty Ape", ale nie zabraknie również utworów z starszych płyt. Muzycy odwiedzą kolejno Sopot, Warszawę oraz Wrocław.

Warszawski koncert wzbogacą instrumenty smyczkowe i dęte. Na scenie u boku Crippled Black Phoenix wystąpią m.in Ania Prokopczuk z zespołu Julii Marcell oraz Dominik Trębski znany ze współpracy m.in z Kasią Nosowska czy Fiszem.

Jako support w Warszawie zobaczymy Fade Out, laureatów konkursu Zrób Głośniej! organizowanego przez serwis T-Mobile Music.

Poniżej harmonogram wszystkich występów zespołu:

25.03.2012 Sfinks / Sopot
godz. 20:00  

bilety:
39 zł (przedsprzedaż)
49 zł (w dniu koncertu)

dostępne: ticketpro.pl, pwevents.pl, klub Papryka, Sklep muzyczny PULS - Gdynia, Waszyngtona 21 (Centrum Gemini), Punkt Lotto - Gdańsk (C.H Manhattan), abilet.pl

26.03.2012 Progresja / Warszawa

godz. 20:00

bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

dostępne: eventim.pl, klub Progresja

27.03.2012  Bezsenność / Wrocław
godz. 20:00

bilety:
39 zł (przedsprzedaż)
49 zł (w dniu koncertu)

dostępne: ticketpro.pl, pwevents.pl, klub Bezsenność, ROCKY Stoisko Muzyczne (Wrocław, Rynek, D.H. Feniks, IV piętro - prawa strona)

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku i nie bez powodu na początku swojej działalności byli określani jako supergrupa. Przez zespół przewinęło się bowiem mnóstwo ważnych artystów, by wymienić tylko Dominica Aitchisona z Mogwai i Justina Greavesa z Electric Wizard, a ich debiutancki album wyprodukował Geoff Barrow z Portishead.

Twórczość CBP wpychana była do wielu już szufladek - od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich kapela jednak nie utrzymywała się na dłużej. Muzyka formacji to połączenie eksperymentalnych brzmień z klasyką, progresji z awangardą, mocnych uderzeń z przepięknymi balladami. Sam zespół swoje utwory określa "balladami końca świata".

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertów.